in

COVID-19 Yüzünden Ölen İnsanı İçin Hastanede Günlerce Bekledi

Çin’in Vuhan ketinde COVID-19’a yakalanan ve hastanede hayatını kaybeden kişinin Türkçe’de ‘Küçük Hazine’ anlamına gelen Şiao Bao isimli köpeği hastaneden çıkmayı reddederek sahibini beklemeye devam etti.

Yerel gazete Oriental Daily News’in aktardığına göre, Şubat ayında yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan bir Vuhan sakini hastaneye kaldırıldıktan bir süre sonra hayatını kaybetti. Hastanın köpeği, hastaneden çıkmayı reddederek sabırla sahibinin dönüşünü beklemeye devam etti.

Nisan ayında, hastanede mağazası bulunan bir kadın, köpeği fark ederek onunla ilgilenmeye başladı. Köpeğe Çincede ‘Küçük Hazine‘ anlamına gelen ‘Şiao Bao’ adını veren kadın, “Mağazadan bir süreliğine ayrıldığımda köpek kapının önüne yatıyor ve onu korumama yardım ediyor” dedi.

vuhan köpek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

KÜÇÜK HAZİNE SAHİBİNİ ARAMAYA DEVAM EDİYOR

Mağazanın sahibi kadın, Şiao Bao’yu evde barındırmaya çalıştığını, ancak köpeğin her seferinde hastaneye döndüğünü belirterek, “Şiao Bao konuşamasa da sahibini aramaya devam ettiğini biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Köpeklerin hastanede bulunması yasak olduğundan, sadık köpek tıp merkezini terk etmek zorunda kaldı. Şiao Bao, ona yeni bir ev bulmaya söz veren yerel bir hayvan barınağına teslim edildi.

Geçen yılın haziran ayında da, ABD’nin New Jersey eyaletinde bir köpek, ölen sahibini hastanedeki yatağının yanından günlerce ayrılmayarak geri dönüşünü beklemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuş Yuvası Zarar Görmesin Diye Dükkanının Kepenklerini Kapatmayan Esnaföç

Kuş Yuvası Zarar Görmesin Diye Dükkanının Kepenklerini Kapatmayan Esnaf

Ölmek Üzereyken Bulunan Köpek Yeni Yuvasını Arıyoröç

Ölmek Üzereyken Bulunan Köpek Yeni Yuvasını Arıyor