in

COVID-19 Sebebiyle Aç Kalan Canlara Din Görevlileri Sahip Çıktı

Bilecik’te COVID-19 nedeniyle sosyal hayatın durgunlaşması ile açlıkla mücadele eden sokak hayvanlarına din görevlileri sahip çıktı.

COVID-19 tedbirleri kapsamında işyerleri kapandı ve insanlar mecbur olmadıkça dışarı çıkmamaya başladı. Bu durumdan en çok etkilenenlerin başında ise sokaktaki hayvanlar geliyor…

Bilecik’in Bozüyük İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet veren bazı din görevlileri sosyal hareketliliğin azaldığı şu günlerde aç kalan sokak hayvanları için çeşitli noktalarına kedi ve köpek maması bıraktı. Sokak hayvanlarına sahip çıkan Aksutekke Köyü Cami İmam Hatibi Fikret Günay, Korona virüs salgını nedeniyle yalnız bırakılan sokak hayvanlarını tespit ederek, hayvanların ulaşabilecekleri noktalara mama bıraktıklarını söyledi.

bilecik din görevlilieri köpek besleme

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“SOKAK HAYVANLARIYLA HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İLGİLENMEMİZ GEREKİYOR”

Bu süreçte sokak hayvanlarını yalnız bırakmayı insani ve İslami bulmadığını anlatan Günay, “Zor zamanlar yaşıyoruz. Bu dönemde sokak hayvanlarıyla her zamankinden daha fazla ilgilenmemiz gerekiyor. Biz de bulunduğumuz bölgede sokakları gezerek hayvanlar için mamalar bırakıyoruz. Bütün vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kafasından Vurulan Anne Kuğu Hayata Tutunduöç

Kafasından Vurulan Anne Kuğu Hayata Tutundu

şap

Şap Hastalığı Nedir?