in

Çorum’daki ‘Presleme’ Skandalı Cezasız Kalmadı!

Çorum’da muhtarın vurup, Belediyenin ‘preslediği’ zavallı köpekle ilgili şikayetler sonuç verdi. Savcılık tarafından başlatılan tahkikat neticesinde, olaya karışan görevliler ve muhtar valilik tarafından açığa alındı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çorum Şube Müdürlüğü tarafından olaya karışan şahıslara toplam 5.801 TL para ceza kesildiğini belirtildi.

corum-osmancika-ajnimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çorum’un Osmancık İlçesi’nde  muhtar tarafından vurulan bir köpeğin yaralı halde çöp arabasına atılması ile ilgili haber hayvanseverlerin gündemine bomba gibi düşmüştü. Yaralı köpek, daha sonra belediye temizlik işçileri tarafından çöp aracına konularak, preslenmiş ve çöp depolama alınına bırakılmıştı. Bir çok dernek ve kuruluşun tepkisine neden olan bu olay sonunda, suç duyurusunda bulunulmuş; özellikle HAYTAP İzmir Temsilcisi Esin Önder sürecin peşini bırakmayacaklarını belirterek açıklama yapmıştı.

Esin Önder dahil hayvan hakları savunucularının yaptığı şikayetler sonuç vermeye başladı. Çorum Valisi Ahmet Kara “Veteriner hekim ile belediyenin temizlik işleri müdür vekili açığa alındı. Onun dışında hayvanları koruma kanunu gereğince belediyeye ve veteriner hekime ceza kesildi.” açıklamasında bulundu.

Esin Önder, dün facebook sayfasında suç duyurusuna ilişkin Çorum Osmancık İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden cevap geldiğini duyurdu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden gelen cevap şöyle:

Sn. Esin Önder

“21.03.2016 GÜNÜ SAAT 16.20 SIRALARINDA İDAREMİZ KOYUNBABA MAHALLESİ VATAN CADDESİ ÜZERİNDE MEYDANA GELEN “GENEL GÜVENLİĞİ KASTEN TEHLİKEYE SOKMAK” (HAYVAN HAKLARI İHLALİ) OLAYI İLE İLGİLİ TAHKİKAT EVRAKI (ŞÜPHELİNİN İFADESİ, TANIK BEYANLARI, OLAY YERİNDEN ELDE EDİLEN DELİLLER) 22.03.2016 GÜNÜ OSMANCIK CUMHURİYET SAVCILIĞINA SEVK EDİLMİŞ VE HZ:2016/370 NUMARASIYLA ADLİ TAHKİKATA BAŞLANILMIŞTIR.

AYRICA SÖZ KONUSU MUHTAR VE OLAYA ADI KARIŞAN DİĞER GÖREVLİLER İLE İLGİLİ ÇORUM VALİLİĞİ TARAFINDAN İDARİ SORUŞTURMA AÇILMIŞ VE BELEDİYE ÇALIŞANI VETERİNER VALİLİK TARAFINDAN AÇIĞA ALINARAK İDARİ TAHKİKATA BAŞLANILMIŞTIR.

BUNUNLA BİRLİKTE ORMAN SU İŞLERİ BAKANLIĞI XI. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ÇORUM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN İLGİLİ MUHTAR VE KUSURU BULUNAN BELEDİYEYE 5199 SKM İLGİLİ MADDELERİNE BİNAEN 4.218 TL VE 1.583 TL OLMAK ÜZERE TOPLAM 5.801 TL İDARİ PARA CEZASI UYGULANMIŞTIR.”

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ibb toplama kampi sultan guner

Hayvan Dostları Kısırkaya Hayvan Barınağı’nı Protesto Ediyor!

ronaldog ajanimo1

‘Ronaldog’ Tam Bir Top Cambazı