in

Çorum’da Yapılan Rutin Kontrollerde Tüfekle Yaralanmış Köpek Bulundu

Çorum’un Sungurlu ilçesinde Belediye Veteriner Müdürlüğü ekiplerince rutin kontrollerin yapıldığı bir devriye sırasında tüfekle yaralan bir köpek bulundu.

Hasta olan köpekleri toplamaya çıkan ekipler hasta olduğunu düşündükleri bir köpeği yakalayarak Veteriner hekim Aydın Bahtiyar’a ulaştırdı. Köpek muayene edildikten sonra sırt bölgesinde iki adet tüfek fişeği tespit edildi. Gerekli müdahale yapılarak köpeğin vücudundan fişekler çıkarıldı. Köpeğin yapılan incelemeler sonucunda ilçede kısırlaştırma yapılan ve Veteriner Müdürlüğünün takibindeki köpeklerden olmadığı, küpesiz ve yabancı bir köpek olduğu belirlendi.

AW235806 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Sungurlu Belediyesinden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, “Köpeği yakından tüfekle yaralayarak ilçemize getirip ölüme terk eden şahısları şiddetle kınıyoruz. ‘Rabbim der ki; hayvanlar benim sessiz kullarımdır, şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklar.’ Hz. Mevlana’nın sözünü hatırlatarak, bu sessiz, dilsiz sokak hayvanlarını ve tüm canlıları korumaya davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akrayakit Istasyonundaki Kopegi Caldi

Akrayakıt İstasyonundaki Köpeği Çaldı

Duzcede Sokak Hayvanlarina Kulube Yapildi

Düzce’de Sokak Hayvanlarına Kulübe Yapıldı