in

Çorum’da Vurulan Köpekle ilgili Valilikten Açıklama

Çorum geçen günlerde yaşanan ‘köpek olayı’ ile ilgili vali Ahmet Kara, ilgili yaptığı açıklamada “Veteriner hekim ile belediyenin temizlik işleri müdür vekili açığa alındı. Onun dışında hayvanları koruma kanunu gereğince belediyeye 5 bin lira ceza yazıldı. Ayrıca veteriner hekime de 2 bin lira ceza yazıldı” sözlerine yer verdi.
corum-vali-aciklama-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çorum’un Osmancık İlçesi’nde  muhtar tarafından vurulan bir köpeğin yaralı halde çöp arabasına atılması ile ilgili haber geçen haftaya bomba gibi düştü. Yaralı köpek, daha sonra belediye temizlik işçileri tarafından çöp aracına konularak çöp depolama alınına bırakıldı. Çevredeki bir kişi tarafından cep telefonu ile çekilen görüntüler hem sosyal medyada hem de yazılı ve görsel medyada yayınlanınca hayvanseverler tepki gösterdi. Bir çok dernek ve kuruluş olayın peşine düştü.  Özellikle HAYTAP İzmir Temsilcisi Esin Önder sürecin peşini bırakmayacaklarını belirterek açıklama yaptı ve dilekçe hakkını kullandı. corum-vali-aciklama

Konuyla ilgili bugün Çorum Valisi Ahmet Kara açıklama yaptı. Vali Kara, “Geçtiğimiz salı günü Osmancık’ta meydana gelen ve bizi üzüntüye sevk eden bu olay Valilik tarafından el konuldu. İlgili veteriner hekim belediyenin temizlik işleri müdür vekili açığa alındı. Onun dışında hayvanları koruma kanunu gereğince belediyeye 5 bin lira ceza yazıldı. Ayrıca veteriner hekime de 2 bin lira ceza yazıldı. Olay incelenmeye devam ediliyor. Vali yardımcıları soruşturma takibi için görevlendirildi. Soruşturma devam ediyor. Şuana kadar gelinen nokta bir muhtarın kusurlu olması. ‘Köpek çocuklara saldırıyordu ben de köpeğe bir el ateş ettim’ diyor. Köpekte iki kurşun yarası olduğu görülmüştür. Veteriner hekimin de kusurlu olduğunu düşünüyoruz. Yeteri kadar kontrol etmeden köpeğin öldüğünü söylemiş, ondan sonra çöp arabasına atılmış. Soruşturma sonucunda sorumlusu kimse ortaya çıkacak ve gereken ceza verilecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

geçen hafta ajanimo1

Haftanın Öne Çıkanları

postakedi ajanimo6

Yaramaz Kedinin Sekiz Günlük Aç-Susuz Yolculuğu