in

Çorum’da Sayıları Arttı Diye İstenmeyen Sokak Köpeklerinin Toplanmasına Hayvanseverlerden Tepki

Çorum’un Mecitözü ilçesinde, sayılarının arttığı gerekçesiyle şikayet edilen sokak köpekleri toplatıldı, Hayvanseverler tepki gösterdi. Belediye Başkanı Ünal Yavuz ise çevre belediyeleri suçlayarak kamyonlarla toplanan köpekler ilçemize bırakılıyor iddiasında bulundu.

Çorum’un Mecitözü ilçesinde, sayılarının arttığı gerekçesiyle bazı kişilerce şikayet edilen sokak köpeklerinin, belediye ekibi tarafından boyunlarına ip geçirilerek, toplanmasına tepki gösterildi. Köpeklerin sokaktan toplanma anlarını cep telefonu kamerasıyla kaydeden ve görevlilere engel olmak isteyen Kübra Daldal, hayvanların ormanlığa bırakılıp, ölüme terk edildiğini öne sürdü.

sayilari artti diye istenmeyen sokak kopeklerinin toplanmasina tepki 2732 dhaphoto7

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Mecitözü sokaklarında başıboş köpeklerin sayısının arttığı yönündeki şikayetler üzerine, ilçe belediyesince çalışma başlatıldı. Barınak olmadığı için sokak köpekleriyle ilgili şikayetlerin arttığı öne sürülürken, belediye yetkilileri, hayvanların çoğalmasını önlemek için toplanmasına karar verdi.

sayilari artti diye istenmeyen sokak kopeklerinin toplanmasina tepki 2732 dhaphoto4

Bunun üzerine belediye görevlileri, sokaklardaki köpeklerin peşine düştü. Kovalanarak, yakalanan bazı köpekler, boyunlarına ip geçirilip, traktör kasasına bindirilmeye çalışıldı. Köpeklerin toplandığını gören ilçe sakini Kübra Daldal, “Siz köpeklere ne yapmaya çalışıyorsunuz?” diyerek, hayvanların götürülmesine engel olmak istedi. Daldal ile tepki gösterdiği belediye çalışanları arasında tartışma çıktı. Tartışma sonrası görevliler, bazı köpekleri elinden kaçırırken, traktör kasasına koydukları 20’ye yakın köpekle çevreden uzaklaştı.

O ANLARI GÖRÜNTÜLEDİ

Hayvansever Kübra Daldal, sokak köpeklerinin toplanıp, traktör kasasına bindirilmeye çalışıldığı anları cep telefonu kamerasıyla kaydedip, sosyal medyadan paylaştı. Görüntülerin yayılması üzerine çok sayıda hayvansever, olaya tepki gösterip, yaşananları kınadı.

‘ÖLÜME TERK EDİLİYORLAR’

Kübra Daldal, toplanan köpeklerin kentteki barınağa değil, ilçe merkezi dışındaki ormanlığa bırakılıp, ölüme terk edildiğini öne sürdü. Daldal, “Ben onlara ‘Köpekleri nereye götürüyorsunuz?’ dedim. Onlar da köpekleri Çorum’da hayvan barınağına götüreceklerini söylediler. Daha öncede böyle bir şey yapmışlardı. Halbuki barınağa götürmüyorlar köpekleri; uzaklara, ormanlara, çöplüklere atarak aç susuz ölüme terk ediyorlar. Bu nasıl olur? Bunca köpeğe bu eziyeti etmek doğru mudur?” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI: ÇEVRE BELEDİYELER KAMYONLARLA KÖPEKLERİ İLÇEMİZE BIRAKIYOR

ajanimo’ya konuşan Mecitözü Belediye Başkanı Ünal Yavuz “Sokaktaki köpekleri çok fazla şikayet olduğu için topladık, daha sonra geri bıraktık. Sokaklarımızda çok fazla hayvan olduğu ve şikayetler çoğaldığı için bir çözüm bulamıyoruz. Devlet bu konuda bize yardımcı olmalı. Ayrıca çevre belediyeler de sokaklarındaki hayvanları toplayıp ilçemize bıraktıkları için bunun da sıkıntısını yaşıyoruz. imkanlarımız dahilinde sokaktaki hayvanlar için elimziden geleni yapmaya çalışıyoruz ama maalesef sayıları çok fazlalaştığı için sıkıntılar yaşıyoruz”

 


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvanseverler mobil kisirlastirma istiyor

İzmirli Hayvanseverler Mobil Kısırlaştırma İstiyor

kadikoyde sahipsiz hayvanlar rehabilitasyon ve egitim merkezinin temeli atildi

Kadıköy’de ‘Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’nin Temeli Atıldı