in ,

Çorum’da Barınakta Ölen Tecavüz Mağduru Köpek TBMM Gündemine Taşındı

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu hayvan tecavüzünü TBMM gündemine taşıdı. Kerestecioğlu konuyla ilgili yazılı soru önergesi verdi.

Çorum’un Sungurlu ilçesi İkizli Köyü’nde yaşlı bir adamın, bir köpeğe tecavüz ettiği görüntüler basında geniş yer bulmuştu. Şahıs Kazım Kapkıner, Sungurlu Jandarma Karakolu tarafından gözaltına alınarak ifadesi alınmış ve böyle bir olayın gerçekleşmediğini iddia etmişti. Görüntülerin basında geniş yer bulması sonucu Çorum Kaymakamlığı ve yerel medyanın da desteğiyle olay yalanlanmış, görüntüleri çeken çocuk ile şahıs bir araya getirilerek haberler yalanlanmıştı. Ancak Orman ve Su İşleri Bakanlığı, şahsa idari para cezası kesmiş ve Bakanlık görevlileri, köpeği 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre koruma altına almış ve Çorum Geçici Hayvan Bakımevi‘ne teslim etmişti.

corum kopek oldu 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çorum Geçici Hayvan Barınağı himayesinde bulunan köpek, sağlıklı bir şekilde girdiği barınaktan PARVO adı verilen gençlik hastalığı yani Kanlı İshal‘e yakalanarak hayata gözlerini yummuştu.

Suçsuz Kazım Amcaya Neden Ceza Kesildiöç

Filiz Kerestecioğlu, hayvan tecavüzünü Meclis’e taşıdı

HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu ise koruma altındayken yaşamını yitiren köpek ve hayvan tecavüzü konusunu, yazılı soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun cevaplandırması için TBMM Başkanlığı’na sunulan soru önergesinde “Tecavüzcülerin, işkencecilerin hürriyetlerini bağlayıcı bir şekilde cezalandırılması ve bu şahısların hayvan edinmesi; bünyesinde hayvan, çocuk ve kendisini ifade edemeyen ya da zihinsel engelli insanların bulunduğu tesis ve birimlerde çalışmaktan men edilmesi hususunda Bakanlığınız, yasal düzenlemeye gidecek midir?” gibi sorular yöneltildi.

Filiz Kerestecioğlu

 

Çorum’daki Tecavüz Davasının Mağduru Köpek Hapsedildiği Barınakta Öldü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bodrum da bir kopek daha olduruldu

Bodrum’da ‘Pamuk’ Köpeği Zehirleyerek Öldürdüler!

corlu atatecavuz

YETER ARTIK!… Ata Tecavüz Etti 600 Lira Ceza Ödeyip Serbest Kaldı