in

Çorlu’da Dehşet Veren Görüntü: Bir Köpeği Araca Bağlayıp Metrelerce Sürükledi

Çorlu’da 39 EH 155 plakalı aracın cani sürücüsü arabasının arkasına bağladığı köpeği işkence yaparak sürüklerken görüntülendi.

corlu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde meydana gelen bu vahşeti, otobüsle seyreden bir hayvan sever görüntüledi. Çevredekilerin uyarılarına rağmen durmayan cani sürücü, köpeği asfaltta sürüklemeye devam etti. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasıyla kısa sürede tepkiler büyüdü.

Polise haber verilmesine rağmen araç sürücüsü kaçtı. Köpeğin son durumu ise bilinmiyor.

Hayvan severler hemen harekete geçerek, 5199 Hayvanları Koruma Kanunu gereğince cani sürücünün gerekli cezayı alması için Change.org’da  bir kampanya başlattı.

5199 sayılı Hayvanları Koruma Yasası

MADDE 5 – (1) İl Müdürlüğü;

Denetim elemanlarınca, hayvanlarına eziyet veren hayvan sahiplerine gerekli yasal işlemleri yapmak suretiyle hayvanlarına el koymakla, uygun bir geçici bakımevine gönderilmesini sağlayarak koruma altına almakla ya da sahiplenilmesini sağlamakla görevli ve sorumludur.

MADDE 10 – (1) Ev ve süs hayvanı veya kontrollü hayvanı bulunduranlar ile yeni hayvan sahiplenecekler;

Ev ve süs hayvanları ve kontrollü hayvanların gerektiğinde bağlanması sırasında; kullanılan alet ve ekipmanların hayvana zarar vermeyecek şekilde olmasına dikkat etmek, alet ve ekipmanların hayvanlara yeterli hareket özgürlüğü vermesini sağlamakla görevli ve sorumludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

smokinkedi

Kedi Dünyasının En Akıllıları Smokin Kediler Hakkında 5 Şaşırtıcı Bilgi

20160812 372202

Başsavcının Doğaya ve Hayvana Olan Sevgisi Ağaç Kesimini Durdurttu!