in

Çorlu’da Aracın Arkasına Bağlanarak Sürüklenen Köpek Kurtarıldı

Hayvanseverlerin duyarlılığı bir canı daha kurtardı. Cani Şöför’e 2 bin TL para cezası ve adli işlem uygulanacak!

Çorlu’da bir vatandaşın çektiği fotoğrafta 39 EH 155 plakalı araç sürücüsü bir sokak köpeğini aracın arkasına bağlayıp sürüklediği görüntüler sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı.

Hayvanseverlerin hemen harekete geçmesinin ardından kısa sürede binlerce kişiye ulaşan görüntüler sonrasında, cani sürücünün gerekli cezayı alması için Change.org’da  başlatılan kampanya büyük yankı uyandırdı.

corlu_arabaninarkainabaglanankopek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Otomobil arkasına bağlanarak köpeğin sürüklenmesi fotoğraflarını gören Doğa ve Hayvanlarseverler Derneği üyeleri de, internet siteleri aracılığıyla otomobilin plakasını verip, sürücü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Hürriyet Gazetesine açıklama yapan Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, “sabah bu fotoğrafları görünce personele ilk talimatım ‘bu sürücüyü derhal bulun ve gerekli adli idari işlemi yapın’ oldu. Arkadaşlarımız kısa sürede şahsa ulaştı. İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri ile de konuşarak sürücüye 2 bin lira para cezası uygulanıyor. Ayrıca hakkında adli işlem de başlatılıyor” dedi.

Öte Yandan Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Bu vahşete söz konusu aracın sahibine ve adres bilgilerine ulaşılmıştır. Konu ile ilgili gerekli idari yaptırımlar uygulanacaktır.

corlu-otomobil-arkasina-baglanan-kopek

Akşam saatlerinde ise güzel haber Tekirdağ Orman ve Su İşleri Müdürü Gökay İnal’dan geldi

Bugün Sosyal medyada yer alan Tekirdağ Çorlu İlçesinde, bir araç ile arkasında araca bağlı bir köpeğin sürüklenmesi ilgili haber doğrultusunda yapılan tahkikat sonucunda söz konusu araç ve sahibi yakalanmıştır. Köpeğin durumu iyidir. Çorlu Belediyesi veterineri tarafından gerekli muayene ve tespitler yapılmıştır. Araç sahibi hakkında 5199 sayılı Kanun uyarınca gerekli yasal işlem yapılacaktır. Kamuoyuna Duyurulur.

corlu-otomobil-arkasina-baglanan-kopek1

corlu-otomobil-arkasina-baglanan-kopek2

corlu-otomobil-arkasina-baglanan-kopek3

YASA NE DİYOR

5199 sayılı Hayvanları Koruma Yasası, konuyla ilgili şöyle diyor: “Denetim elemanlarınca, hayvanlarına eziyet veren hayvan sahiplerine gerekli yasal işlemleri yapmak suretiyle hayvanlarına el koymakla, uygun bir geçici bakımevine gönderilmesini sağlayarak koruma altına almakla ya da sahiplenilmesini sağlamakla görevli ve sorumludur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tarihon

Ünlü Tarihsel Karakterler Kedi Olursa…

hilmiajanimo

Üsküdar Belediyesi Nesli Tükenmekte Olan 50 Hayvan Sahiplendi