in

Çorlu’da Arabanın Arkasına Bağlanarak Sürüklenen Köpek Yeni Yuvasına Kavuştu

Çorlu’da bir aracın arkasına bağlanıp sürüklendiği ortaya çıktıktan sonra koruma altına alınan köpek Rambo yeni ailesine kavuştu.

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nin Hıdırağa Mahallesi’nde geçen ay hareket halindeki 39 EH 155 plakalı otomobilin arkasına bir köpeğin iple bağlı sürüklenerek götürülmesini gören bir kişi fotoğraflarını çekerek sosyal medya hesabından paylaştı.

kopek-corlu-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Fotoğrafları görenlerin şikayeti üzerine, hayvanın sahibi M.V., yakalandı. Köpeğin sahibi olan ve otomobilin arkasına bağlayarak sürükleyen M.V.’ye, Çorlu İlçe Hayvanları Koruma Kurulu, ‘Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmekten 526 TL para cezası uyguladı.

kopek-corlu2

Koruma altına alınan köpek Çorlu Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürülerek, tedavi edildi. Yeni ailesine teslim edilmeden sonra köpeğe son kontrolü yapan Veteriner hekim Ahmet Çavdar, hayvanın tüm tedavilerinin tamamlandığını belirterek, “Aşılarını yaptık, hiç bir sorunu bulunmuyor” dedi.

Rambo adlı köpeğin başına gelenleri haberlerden öğrenen Mustafa Cebeci, köpeğe talip oldu. Gerekli işlemlerin yapılmasının ardından köpek bugün yeni sahibi Cebeci’ye teslim edildi. Cebeci, “Köpeğin başına gelenlere üzüldüm, köpek de çok hoşuma gitti. Daha sonra barınağa geldim ve istedim. Gerekli işlemlerin ardından da teslim aldım. Ergene İlçesi’nde çiftliğim var, burada ona en iyi şekilde bakacağım” dedi. Cebeci, daha sonra ‘Rambo’yu barınağa ait bir araçla alıp götürdü.

Çorlu’da Aracın Arkasına Bağlanarak Sürüklenen Köpek Kurtarıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DAĞ KEÇİSİ Ö.Ç

Avlanması Yasak Dağ Keçisini Avlayan 3 Kişi Suçüstü Yakalandı

sümsük kuşları ö.ç

İsimleri Kadar Kendileri de Komik Olan Mavi Ayaklı Sümsük Kuşları