in

Çöplükte Perişan Bir Halde Bulunan Köpeğin Hayatta Kalma Mücadelesi!

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki çöplükte perişan bir halde yaşam mücadelesi verirken bulunan köpek kurtarıldı.

Çöplükte Perişan Bir Halde Bulunan Köpeğin Hayatta Kalma Mücadelesi Çöplükte Perişan Bir Halde Bulunan Köpeğin Hayatta Kalma Mücadelesi!

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesi Akçabey çöplüğünde yaşam mücadelesi veren ve içler acısı durumda bulunan Terrier türü köpeğin olduğu fark edildi. Köpeğin içler acısı durumunu yansıtan videolarının paylaşılması üzerine, Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SOHAYKO) ekipleri harekete geçti. Çöplüğe giden SOHAYKO Derneği Başkanı Yasin Yılmaz, hemen köpeği koruma altına alarak İstanbul’a götürdü. İstanbul’da tedavi altına alınan köpek, kirden ve birikmiş tüylerden temizlendi. Tedavisi süren köpeğin arka bacak ve kalçasında kırık olduğu ayrıca kalp kurdu troid anemi enfeksiyonu olduğu tespit edildi.

Çöplükte Perişan Bir Halde Bulunan Köpeğin Hayatta Kalma Mücadelesi! Çöplükte Perişan Bir Halde Bulunan Köpeğin Hayatta Kalma Mücadelesi!

“DURUMU AĞIR UMARIZ EN KISA SUREDE İYİLEŞİR”

Açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Yasin Yılmaz, “Videoları geldiğinde yola çıktık ancak çok yoğun yağmur ve fırtına nedeni ile dönmek zoruna kaldık. Yağmur ve fırtınanın dinmesinden sonra tekrar çöplüğe gittiğimizde köpekle karşılaştık ve olduğu yerden hemen aldık. Hemen İstanbul’a döndük tetkikler yapıldı ne yazık ki, kalp kurdu troid anemi enfeksiyonu bulunuyor. Kalçası ve arka bacağı da kırık şuan tedavi altında. Durumu ağır umarız en kısa surede iyileşir” diyerek İmmicite isimli ilaca ihtiyaçları olduğunu dile getirdi.

Ormanda Perişan Halde Bulunan Köpeğin Umut Veren Değişimi

Çöplükte Perişan Bir Halde Bulunan Köpeğin Hayatta Kalma Mücadelesi!

Deney Laboratuvarında Çekilen Görüntüler Kan Dondurdu

Zehirlenen Tilki Tedavi Altına Alındı! Çöplükte Perişan Bir Halde Bulunan Köpeğin Hayatta Kalma Mücadelesi!

Zehirlenen Tilki Tedavi Altına Alındı!