in

Çöplüğe Bırakılan Yavru Köpeği Tedavi Ettirdiler

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, terk edildiği çöplükte ölmek üzereyken bulunan ‘Terrier’ cinsi yavru köpeğe iki İngiliz hayvansever sahip çıktı. Yavru köpek gerekli tedavi ve bakımı için veterinere götürüldü.

yavru-kopek-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yalıkavak Mahallesi’nde yaşayan İngiliz vatandaşı Beverly Derdiyok ve Rose Mary Taramontona, sabah yürüyüşünde sahibi tarafından çöplüğe bırakıldığı sanılan ‘Terrier’ cinsi bir köpek buldu. Açlıktan oldukça zayıflamış olan ve vücudunun her yerini kene ve pireler sarmış köpeğin durumuna üzülen iki İngiliz, yardım elini uzattı. Derdiyok ve Taramontona, ölmek üzere olan köpeği, Terapi Veteriner Kliniği’ne götürdü.

one-cıkan-yavru-kopek

Burada veterinerler Zeynel Yücel ve Hasan Çelik tarafından önce serum bağlanıp, bazı ilaçlar verilen hayvanın yaşama tutunması sağlandı. Yalıkavak Hayvan Gönüllüleri Üyesi olan Taramontona, “Daha bir aylık yavru köpeği bulduğumuzda durumu içler acısıydı. Hastalandığı için sahibi tarafından çöplüğe atıldığını sanıyoruz. Bulduğumuzda aç kaldığı için aşırı zayıflamış ölmek üzereydi. Şimdi gerekli tedavi bakımları yapılıyor. Vücudunun her yanını saran kene ve pirelerin temizlenmesine de başlandı. Bir süre kendisine hayvan barınağında bakıp, sahiplenilmesi için çalışacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30423 pets products january site flip 3 cathealth short tile 592x304. CB286975940

Kediler Evcilleştirilemez

hakim1

HAKİM: “Militarizm Hayvanları da Öldürüyor”