in

Çöpe Atılan Yavru Kedinin Duyarlı İnsanlar Sayesinde Kurtuluş Hikayesi

Birinin çöpü diğerinin hazinesidir sözünü herkes duymuştur. Çöplere atılanlar inanması çok güç olsa da en sevimli dostlarımız olabiliyor. Çöpe atılan sevimli bir kedi ve onun kahramanlarının hayatına dokunuş hikayesi…

İki New York Sağlık Bakanlığı çalışanı William Montero ve John Kase, Queens’teki günlük rutinlerine başladıklarında Pazartesi gününün sıradan bir gün olacağını düşünüyorlardı. Sanitasyon çalışanları çöp torbalarını kamyonun arkasına atarken bir miyav sesi duydular. Torbayı açtıklarında bunun ağlayan bir yavru kediye ait olduğunu gördüler. Montero gerçekten gördüklerine şoke olmuştu. Bir kediyi kutuya koyup çöpe atmaktansa onu bırakmak için daha farklı yollar var olduğunu söyleyen 18 yıllık sağlık çalışanı bunun kedinin canına kasıtlı olarak yapıldığından emindi.

Küçük dostumuzun büyük kahramanları… William Montero ve John Kase

William Montero ve Jahn Kase

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yaşadıklarından oldukça korkmuş görünen tüylü dostumuz ilk başta oldukça şaşkın görünüyor

e5 608b3dbdbb2f0 880

Tüylü dostumuzu ilk bulduklarında John Kase ve William Montero hemen diğer çöp torbalarına da baktılar. İyi ki başka bir kedi çöpe atılmamıştı. Ne yazık ki buldukları kedi hariç. Korkmuş kedimizi sarılıp yatıştırmaya çalıştıktan sonra kediye bir isim bulmaya karar verdiler. Rusty ve Hopper arasında tartışan ikili en sonunda takma ismi Hopper olan kamyonlarına binip gittiler.

İşte kedimizi sakinleştirmeye çalışan kahramanlarından biri

e3 608b3d8aa9c1a 880

Kamyonlarının da takma adı Hopper olduğu için minik yavruya Hopper ismini koymaya karar verdiler. Amirlerini arayıp kedinin veteriner hekime gitmesi gerektiğini anlattılar. Onlar işlerine dönerken amirleri Hopper’ı veterinere götürdü.

Veteriner hekim yolunda Hopper

veterinere giden Hopper

Veteriner hekim Hopper’ın daha 10 haftalık olduğunu, göz ve üst solunum yollarında enfeksiyon olabileceğini söyledi. Daha sonrasında Hopper, Noah’s Ark hayvan kurtarma merkezine götürüldü. Kalıcı bir yuva bulana kadar burada kalacaktı. Kahramanları Hopper’a ayrılık hediyesi olarak bir kedi yatağı satın aldı.

Hopper, güzel yatağının içinde oldukça masum görünüyor

Hopper Kedi yataginda

Hayvan kurtarma merkezinin kurucularından Denise Hock, bu durum için yaptığı yorumda; insanların ne kadar iğrenç olduğunu söylerken, bir hayvana bakmamak için onun ağzını bağlayıp çöpe atmak yerine barınağa bırakmak gibi pek çok farklı yol olduğunu söyledi.

Hopper şu anda bakım evinde iyileşiyor ve ona sonsuza kadar iyi bakabilecek sıcak bir aile arıyor

Hopper iyilesiyor

Yaşadığı travmalardan kurtulmaya çalışan Hopper’ın durumu şu anda iyi. Hopper bu olayı yaşayacak kadar şanssız, kurtarılacak kadar şanslı bir kedi. Asla başına böyle bir olayın gelmesini hak etmeyen masum dostlarımız, bizler tarafından türlü türlü eziyetlere mahkum ediliyor. İnsanların artık hayvanları rahat bırakması dileğiyle…

Kaynak: Bored Panda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 mayis isci

Hayvanların Hayatına Dokunan Yürekleri Merhamet Dolu İşçilerimiz

Hayat Kurtarmaya Giden Veteriner Hekimi Olduresiye Dovduler 1

Hayat Kurtarmaya Giden Veteriner Hekimi Öldüresiye Dövdüler