in

Çocukların Götürdüğü Köpeğini Arıyor: Ne Zaman İsterseniz Gelip Sevin ama Geri Getirin

İstanbul Güngören’de 4 çocuk, bir emlak ofisinin önünde bağlı olan yavru köpeği alarak kayıplara karıştı. Köpeğin sahibi Uğur Yavuz çocuklara çağrıda bulunarak geri getirmelerini istedi

İstanbul Güngören’de eviyle aynı apartmanda ofisi de bulunan emlakçı Uğur Yavuz, birkaç ay önce komşularının bakamadığı yavru bir köpeği sahiplendi. Sevimli köpeğe “Afro” ismi verildi. Afro, kısa sürede Yavuz ailesi ve mahalle sakinlerinin ilgi odağı oldu. Çok sayıda hayvanseverin bulunduğu caddede kedileriyle birlikte büyümeye devam eden ve artık 5 aylık olan Afro, geçen Cuma günü öğle saatlerinde tasmasını söken ve elindeki yiyeceği koklatarak peşine takan 4 çocukla birlikte kayıplara karıştı.

Çocukların Götürdüğü Köpeğini Arıyor Ne Zaman İsterseniz Gelip Sevin ama Geri Getirin 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Köpeği çalınan Uğur Yavuz, Afro’nun Bursa’dan İstanbul’a uzanan hikayesini anlatarak, “Bundan yaklaşık 4 ay önce Bursa otobanında bir kamyoncunun yoluna çıkmış. Kamyoncu ezmemek için çok uğraşmış ve köpek, son anda kurtulmuş. Kıyamamış kamyoncu, aracına almış ve İstanbul’a getirmiş. Burada koltuk kılıfı işi ile ilgilenen komşularımız var, o kamyoncu onlara mal getirdiğinde köpeği görmüşler, sahiplenmişler. Bir hafta onlar bakıyorlar köpeğe. Köpek tabii yavru olunca ısırmaya başlıyor kumaşları falan. Komşularımız köpeği başka birine vermek istiyordu, biz de hemen müdahale ettik ve sahiplendik. Adını ‘Afro’ koyduk. Eşim, çocuklarım, yengeleri, mahalle sakinleri, herkes onu sahiplendi. Biz zaten mahalle sakinleri olarak hayvanları çok seviyoruz ve onları besleriz” dedi.

Çocukların Götürdüğü Köpeğini Arıyor Ne Zaman İsterseniz Gelip Sevin ama Geri Getirin 2

Afro’yu sevgiyle büyüttüklerini anlatan Yavuz, mahalle esnafının cuma namazında olduğu sırada 11-12 yaşlarında 4 çocuğun, kapının önünde bağlı olan yavru köpeğin tasmasını sökerek kaçırdığını ifade etti ve köpeklerini götüren çocuklara şu sözlerle seslendi: “Çok alışmıştık ona. Ailece alıştık, mahallece alıştık. Evimizden birisiydi. Belki onlar şu an yaş olarak ne yaptıklarının farkında değiller, belki de sevme amaçlı götürdüler. Geri getirsinler köpeğimizi. Benim bütün ailem günlerdir ağlıyor. Ailece, mahallece kötü durumdayız. Ne zaman isterlerse gelip sevebilirler ama geri getirsinler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Milyonlarca Kuş Göç Yolu Üzerine Kurulan Ağlarla Yakalanıp Öldürülüyoröç

Milyonlarca Kuş Göç Yolu Üzerine Kurulan Ağlarla Yakalanıp Öldürülüyor

Otomobile Bağlanarak Sürüklenen Köpek Sağlığına Kavuştuöç

Otomobile Bağlanarak Sürüklenen Köpek Sağlığına Kavuştu