in

Çocuklara Hayvan Sevgisini Öğreteceğiz Derken Yaşam Hakkına Saygıyı Iskaladılar

Rize’nin Güneysu ilçesine bağlı Adacami köyündeki İlköğretim Okulu’na okul müdürü ve köy imamının gayretleri ile “Çocuklar hayvan sevgisiyle büyüsün” iyi niyeyitle çok sayıda kümes hayvanının bulunduğu mini hayvanat bahçesi oluşturularak yanlış bir yöntem meydana geldi.

İçerisinde birçok hayvan türü bulunan hayvanat bahçesinin bakımlarını okuldaki çocuklar ve öğretmenleri yapıyor. Amaç ne kadar çocukları hayvan sevgisi ile tanıştırmak olsa da hayvanlar doğal yaşam alanlarından uzakta kafeslerin içerisinde. Teneffüslerde hayvanlarla ilgilenen çocuklar için bu esaret normalleştiriliyor. Çocuklara asıl öğretilmesi gereken hayvanların doğal yaşam alanlarında yaşam hakkı olduğu ve insanlığın ise buna saygı duyması.

Cocuklara Hayvan Sevgisini Ogretecegiz Derken Yasam Hakkina Saygiyi Iskaladilar3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Adacami İlköğretim Okuluna ziyarette bulunan Rize Valisi Kemal Çeber de alanı inceleyerek emeği geçenleri tebrik etti. Çok güzel bir çalışma olduğuna ve devamlılık getirilmesinin önemli olduğuna değinen Vali Çeber, bu tür çalışmalara destek verdiklerini dile getirdi. Çocuklar için çok özel ve değerli bir çalışma olduğunu dile getiren Vali Kemal Çeber “Burada görmüş olduğunuz üzere kanatlılardan oluşan bir hayvanat bahçesi gibi mekan oluşturmuşlar. Yaklaşık 20-25 tür kanatlı hayvanımız var. Sülün’ünden ördeğine kadar. Burayı okulumuzun müdürü ile mahallenin imamı kendileri yapmışlar. Tamamen her bir bölümünü kendi elleriyle yapmışlar. Allah hepsinden razı olsun. Bana göre çok güzel bir çalışma. Çok özel bir çalışma” şeklinde konuştu.

Cocuklara Hayvan Sevgisini Ogretecegiz Derken Yasam Hakkina Saygiyi Iskaladilar2

Niyet İyi Yöntem Yanlış

Çocukların bu ortamda birçok avantaj yakaladıklarını ve etraftaki konutlardan da ziyaretçilerin olduğunu belirten Vali Çeber ”Biz Rize’de bu tür etkinlikler yapmaya gayret gösteriyoruz. Mesela geçen yıl ayakkabısız okul yapmıştık. Okula girerken herkes ayakkabılarını içeri girmeden çıkarıyordu. Burayı da böyle bir alan olarak görüyorsunuz. Bana göre çok güzel bir şey. Çocuklar teneffüsten çıkıyor, buraya gelip hayvanlarla ilgileniyor. Civardaki konutlardan ve mahallelerden de çok sayıda çocuk veya misafir gelip burayı geziyor. Mini hayvanat bahçesi havası oluşuyor. Ne güzel çocuklarımız hayvan sevgisiyle büyüyor. Çocuklarımız bu ortamda birçok avantaj yakalıyor ve güzel bir şekilde yetişiyorlar. Bu yüzden bende buradan büyük bir mutlulukla ayrılacağım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dogum Yapan Anne Kopek ve Yavrularina Mahalleli Sahip Cikti

Doğum Yapan Anne Köpek ve Yavrularına Mahalleli Sahip Çıktı

Kopegin Yuttugu Balonlar Endoskopi Yontemiyle Cikartildi

Köpeğin Yuttuğu Balonlar Endoskopi Yöntemiyle Çıkartıldı