in ,

Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılayan Okula Destek

Çankaya Belediyesi, Yasemin Karakaya Ortaokulu ile sokak hayvanlarının sahiplenilmesi ve çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için işbirliği yaptı.

Çankaya Belediyesi, Yasemin Karakaya Ortaokulu ile sokak hayvanlarının sahiplenilmesi ve çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için işbirliği yaptı. Ortaokul çocuklarının bakımını üstlendiği veya sahiplendiği köpeklerin aşılanması ve sağlık taramasını da Çankaya Belediyesi yaptı.

hayvansever cocuk

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Köpeklerin Bakımını Öğrenciler Üstlendi

Yasemin Karakaya Ortaokulu öğretmenlerinin sokakta bulduğu iki küçük köpek için okul bahçesinde minik bir kulübe yapıldı. Köpeklerinin bakımını öğrenciler üstlenirken Çankaya Belediyesi veterinerleri de aşılama ve sağlık taraması yaptı. Öğrencilerin her gün ilgilendikleri köpeklere “Şanslı” ve “Asil” adı konuldu.

hayvansever okul

Projenin Hedefi Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılayabilmek

Hayvan sevgisi ve bir canlının sorumluluğunu alma alışkanlığını kazandırmayı hedefleyen projeye Çankaya Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi de destek oldu. Hayvanların sağlık taramasını yapan ekipler, iç dış parazit uygulamasını gerçekleştirerek köpeklerin bakımı hakkında öğrencileri de bilgilendirdi.

okula destek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yasam icin Yasa Demek icin Bir Araya Geldiler 10

‘Yaşam için Yasa’ Demek için Bir Araya Geldiler

yarali kopek

Yaralı Yavruya Polislerden İlk Yardım