in

Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılamak İçin Anaokulu Bahçesine Kümes Kuruldu

MARDİN’in Nusaybin ilçesindeki bir anaokulunun bahçesine, çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için kümes kuruldu. Kümeste tavşan, kuzu, yerli ve Çin tavuğu ile horozların bakımı yapılacak.

MARDİN’in Nusaybin ilçesinde, Nusaybin Kışla Mahallesi’nde bulunan bir anaokulunda velilerin de talebiyle, çocuklara hayvan sevgisi aşılamak ve duyarlılık için kümes yapıldı. Kümese tavşan, kuzu, yerli ve Çin tavuğu ile horozlar konuldu. Kümes açılışına, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Halkı Eğitim Merkezi Müdürü Şefa Kavak, kümes yapımında katkıları olan veliler ve öğretmenler katıldı. Okul Müdürü Orhan Zengin, kümes yapımında katkısı olan Latif Can, Mehmet Ayten, Mehmet Dağar, Serhat Yakut’a birer plaket verdi. Anaokulu Müdürü Orhan Zengin, kümesin Mardin bölgesinde ilk olduğunu belirterek, şunları söyledi:

cocuklara hayvan sevgisi asilamak icin anaokulu bahcesine kumes kuruldu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Bizim bölgede artık çocuklar hayvan göremiyor, besleyemiyor, çocukların hem evcil havyalara yem vermesi, yumurtaları toplaması, kuzuları beslemesi hem de çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için böyle bir girişimde bulunduk. Çocukların doğayla biraz daha içi içe olmalarını sağlamak amacıyla burada bu kümesi yaptık. Her ne kadar Nusaybin küçük bir yer olsa da, velilerimizin yüzde 80’i ya evcil hayvan görmemiş ya da hayvan yetiştirmemiş. Bu kümesi çocuklar çok sevdi ve o çocuklar tavukların yumurtalarını elleriyle aldıklarında, yüzlerindeki o ifadeyi görmek bizi mutlu ediyor” dedi.

cocuklara hayvan sevgisi asilamak icin anaokulu bahcesine kumes kuruldu 5856 dhaphoto2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

isitmeengelliköpek ivor

İşitme Engelli Olduğu İçin 5 Sahibi Terketti, İşaret Dilini Öğrendi Hayatı Değişti

florida gecekulübündeat

Gece Kulübünde At Üzerinde Dans Şov Rezaleti Facia ile Bitiyordu!