in

Çocuklara Hayvan Hakkını Öğreten Bir Kahraman ‘Papuduk’

Papuduk, çocuk okuyuculara maceraları ile hayvan hakları konusunda ilham olacak.

Yeni nesillerin doğaya ve hayvanlara saygılı olrak büyümesi hayvan hakları mücadelesinden büyük önem taşıyor. Hayvanları, doğayı seven ve koruyan nesiller yetişmesini hedefleyen Sabancı Vakfı bu hedef için bir kitap serisi yayımladı. Papuduk isimli kahramanın maceralarını anlatan seri 5 kitaptan oluşuyor.

Papuduk

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Sayın Serra Sabancı’nın çocukken büyükannesinin masallarında dinlediği tavşan Papuduk, Sabancı Vakfı Fark Yaratanı Tolga Öztorun ile yaratıcı drama eğitmeni Lider Hepgenç’in kalemiyle ve Ece Zeber’in yaratıcı çizgileriyle yepyeni maceralara atıldı. Prof. Dr. Feyza Çorapçı’nın gözüyle değerlendirilen hikâyeler, Tekir Kitap aracılığıyla Türkiye’deki tüm çocuklara ulaşmaya hazır hale geldi.

7-9 yaş grubu çocuklara yönelik hazırlanan bu kitaplar, Papuduk isimli bir tavşanın çocuklara temel hayvan hakları ve ekoloji konusunda bilgiler vermesini hedefliyor. Her kitapta yer alan etkinlik ve sorular da çocuklara öğrendiklerini pekiştirme fırsatı sunuyor.

Her biri hayvan hakları konusunda farklı bir temaya sahip 5 kitap, öğretmenlere ve çocuklarla çalışan sivil toplum kuruluşlarına ücretsiz olarak gönderiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Uygulama Kedilerin Ne Dedigini Anliyor

Bu Uygulama Kedilerin Ne Dediğini Anlıyor

Sogukta Ac Kalan Hayvanlara Jandarma Sahip Cikti

Soğukta Aç Kalan Hayvanlara Jandarma Sahip Çıktı