in

Çocuklar Sokaktaki Hayvanlar İçin Kulübe ve Suluk Boyadı

Akhisar Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çocuk Atölyesi’nde çocuklar, sokak hayvanlarının kulübelerini ve mama kaplarını kendi istedikleri gibi tasarladılar.

Havaların soğuması ile harekete geçen Akhisar Belediyesi, sokaktaki sahipsiz kedi, köpek ve kuşlar için dizayn ettiği kulübelerin tasarımını çocuklara bıraktı. Çocuk Atölyesi’nde minikler, sokaktaki minik dostları soğuktan korumak için kulübeler tasarladılar.

cocuklar hayvanlar icin boyadi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Büyük Salon’da gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar bir yandan gönüllerince eğlenirken, bir yandan da sokak hayvanları için anlamlı bir etkinliğe imza attı. Çocuklar tarafından boyanan kulübeler ve suluklar, etkinliklerin ardından kentin dört bir yanına yerleştirilecek. Tüm Türkiye’ye mesaj veren Akhisarlı çocuklar, kulübelere el baskıları yaparak ve yazılar yazarak hayal dünyalarını yansıttılar.

cocuklar hayvanlar icin boyadi 1

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, soğuk havalarda sokak hayvanlarının barınma ve yiyecek sıkıntısı yaşadığını belirterek, etkinliğe katılan herkese teşekkür etti. Vatandaşlar, Başkan Dutlulu’ya böyle anlamlı bir etkinliği hayata geçirdiği için teşekkürlerini ileterek, çocuk atölyelerinin devam etmesini rica ettiler.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kopekler usumesin diye dagı oydular

Niğde’de Köpekler Üşümesin Diye Dağı Oydular

tek seferde 16 yavru doguran kopek

Mersin’de Bir Köpek Sezaryenle 16 Yavru Doğurdu