in

Çoban Köpeklerine Sokak Köpeğini Parçalattı, Yakalandı

Diyarbakır’ın Hani ilçesinde 2 çoban köpeğine, sahipsiz sokak köpeğini parçalatarak, cep telefonuna kaydettiği görüntüleri sosyal medyadan paylaşan N.K. gözaltına alındı.

Hani’nin Gürbüz Mahallesi‘nde oturan N.K., sahibi olduğu 2 çoban köpeğine boş arazideki sokak köpeğini parçalatıp, cep telefonuyla görüntüleri kaydetti. Ardından da görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı. Hayvan severlerin tepki gösterdiği görüntüler üzerine güvenlik güçleri kimliğini ve adresini belirlediği N.K.’yi evinde gözaltına alındı. N.K. hakkında 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’ndan işlem yapılacağı belirtildi. Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada da “Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, hayvan hakları ve hayvanlara yapılan eziyetlerin önlenmesine yönelik yürütülen adli ve mülki görevlere artan bir azim ve kararlılıkla aralıksız olarak devam edilmektedir” denildi.

çoban

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Anlamıyorum neden şu insanlar şiddet bağımlısı?! Madem dövüş seyretmeyi seviyorsunuz o zaman gidin kendiniz dövüşün hayvanları bu işe alet etmeyin! Onlar insanların zevki için yaratılmadı!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın geleceği tehdit altındaöç

Dünyanın Geleceği Tehdit Altında: Küresel Isınma Hızla Artmaya Devam Ediyor

İnşatta Bacakları Kesik Kedi Ölüsü Bulunduöçççç

İnşaatta Bacakları Kesik Kedi Ölüsü Bulundu