in

Çoban Köpeği ‘Kopuk’ Yaralı Halde Sürüsünden Hırsızları Uzaklaştırdı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde hırsızlar, çalmak istedikleri koyunları alıp götürmelerine izin vermeyen çoban köpeğini tüfekle yaraladı.

kopuk1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Balıkesir‘in Edremit ilçesi, Kızılkeçili köyünde hayvancılık yapan Hasan Kıraslan‘ın, Dalyan mevkisindeki ağılına 10 gün önce gelen hırsız ya da hırsızlar, koyunları çalmak istedi. İddiaya göre, ‘Kopuk’ adlı çoban köpeği, hırsızlara havlayarak ağıla yaklaştırmadı. Bunun üzerine hırsızlardan biri tüfekle ateş edip, Kopuk’u göğsünden ve sol ön bacağından yaraladı. Kopuk, yaralanmasına rağmen havlayarak kimseyi yaklaştırmazken, silah sesi üzerine ağıla giden Kıraslan’ı farkeden hırsızlar kaçtı. Köpeğinin göğsünden yaralanıp ayağının da kırıldığını gören Kıraslan, Kopuk’u veterinere götürüp, tedavi ettirdi. Yarası henüz iyileşmemesine ve ayağının üzerine basamamasına rağmen Kopuk, sürünün başından ayrılmıyor.

kopuk2

“Köpeğin Sadakati İnsanlara Örnek Olmalı”

Hasan Kıraslan, hayvanlarını koruyan köpeğin sadakatinin kendisini şaşırtmadığını belirterek, “Kopuk, sürünün lideri, hayvanları otlama sırasında her türlü tehlikeden korur. Tehlike sezdiğinde, sürüyü daha rahat alana doğru yönlendirir. Köpeğin gösterdiği sadakat ve vefa insanlara örnek olmalı. Bırakın hayvanı, bazıları insana çarpıp kaçıyor. Bu köpek ise henüz iyileşmemesine rağmen, topallayarak sürüyü koruyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kopek mezarı one cıkan

İzmir’de Zehirlenerek Öldürülen Hayvanların Toplu Mezarı Bulunduğu İddiası

coraplı köpek one cıkan

Çin’de Köpeklere Külotlu Çorap Giydirme Modası