in

Çıtır’ın Yaşadığı Apartman Cenaze Evi Gibi, Mahalleli Yasta

Akademisyen Özlem Kumrular tarafından yaşadığı mahalleden kaçırılan ve daha sonra Cebeci Barınağı’nda öldüğü öğrenilen Çıtır’ın ölüm haberini alan mahalleli yasta.

Çıtır’a 17 yıl boyunca sahip çıkan Candeğer Kazalkayan, oturduğu sokaktan başka yere taşınsa bile Çıtır’a yıllarca baktı. Bu üzücü haber ise en çok Çıtır’a bakan Candeğer Kazalkayan’ı etkiledi.

Konunun detayları için:

Bir Akademisyen Tarafından Kaçırılan Köpek ‘Çıtır’ Öldü!

 

İHA’nın haberine göre, soruları güçlükle yanıtlayan Candeğer Kazalkayan, bir ara ayakta duramayarak yanındakilerden yardım istedi.
Candeğer Kazalkayan, “Çıtır 17 senedir bu mahallede yaşıyordu. Çıtır’ı burada herkes çok severdi. Yalnız sevmeyen birkaç kişi var. Çıtır daha önce hastalandı. Onu birkaç kez barınağa göndermiştim, geri geldi. Yaşlandı, tabi 17 yaşındaydı, hastalığı geçmiyordu. O sırada o sevmeyenlerden biri malum, gelmiş taksiye koymuş, almış götürmüş. 3 hafta oldu gideli köpeği. Köpeği arıyoruz, soruyoruz yok. Götürmüş köpeği, babasının bahçesine mi koymuş, sokağa mı koymuş ondan sonra kendisi tatil için İspanya’ya gitmiş. Bu olacak iş mi. Bir insan bunu nasıl yapar. Ondan sonra tabi her şey meydana çıkınca bize söylemek zorunda kaldı. Meğer Çıtır’ı Cebeci Barınağı’na koymuş orada ölmüş. Düşünün, bir insan bunu nasıl yapar. Sevmiyorsan sevme. Sevmek zorunda değilsin. Eziyet de edemesin. Etmemelisin” dedi.

21433009 124306201558697 4344325605076246270 n

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir arkadaşının barınağa gittiğini ve Çıtır’ın öldüğünü öğrendiklerini ifade eden Kazalkayan, “Öldüğü için söyledi bize. Ölmese yine söylemeyecek. 17 sene baktım ben Çıtır’a. O zaman buradaki apartmanda oturuyordum. Ben bakmaya başladığımda bebekti. Eşim de hayattaydı. Sonra eşimi kaybettim. Sanki o bana eşimden hatıra gibiydi.Daha önce lojmana taşındım yine bakmaya devam ettim. Arka sokağa taşındım bakmaya devam ettim. Her gün birkaç kere gelip ona bakardım. Yemek pişirirdim özel getirirdim. Kulübesini yaptırdık. Kulübesinde yatıyordu. Sonra kadın almış gece yarısı götürmüş. Gidiş o gidiş. Ben üzülmez miyim. Buna kimse üzülmez mi. Tabi ki ben hastayım Çıtır gittiğinden beri. Çıtır gibi ben de yaşlandım. Ben de köpeğim gitti diye çok üzüldüm” şeklinde konuştu.

Çıtır'ın boş kalan kulübesi
Çıtır’ın boş kalan kulübesi

Başka bir mahalle sakini olan Özlem Künteş ise “Dün öğrendik hepimiz. Biz de çok üzüldük. Mahalle sakinleri de sahibi de hepimiz çok üzüldük. Üst katta oturan bir bayan almış. Kimsenin izni olmadan gizlice götürmüş. Barınağa bırakmış. Orada da vefat etmiş. Çok üzüldük” diye konuştu.

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Çıtır’ın Ölümüyle İlgili Yaşanan Sürecin Aydınlatılması için Hayvan Aktivistleri İmza Kampanyası Başlattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Röportajı Trollemeye Yemin Etmiş Sevgi Delisi Kediöç

Röportajı Trollemeye Yemin Etmiş Sevgi Delisi Kedi

131115 Dog Eating Grass2 758x426

Köpekler Neden Çimen Yer?