in

Çıtır Köpeğin Ölümüne Neden Olan Özlem Kumrular Hakim Karşısına Çıktı

Üsküdar’da sahipli hayvanın ölümüne neden olduğu gerekçesi ile hakkında, “Haksız yere sahipli hayvanı öldürme” suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan öğretim üyesi Özlem Kumrular’ın yargılanmasına başlandı.

İstanbul Anadolu 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuksuz yargılanan sanık Özlem Kumrular ve Avukatı Naim Karakaya ile şikayetçi Naile Karadayı’nın avukatları ve Hayvanlara Adalet Derneği Avukatları katıldı. Savunmasını yapan Kumrular, bugün burada olmaktan dolayı çok üzgün olduğunu belirterek, “Uzun süre köpek katili olarak adlandırılmak, haksız bir lince uğramak beni çok üzdü” dedi.

Kronolojik Sırasıyla Çıtırı Ölüme Götüren Süreçöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Davaya konu Çıtır isimli köpeğin mahallenin köpeği olduğunu söyleyen Kumrular, “Herkesten önce biz bakmıştık. İsmini de biz vermiştik” dedi. Şikayetçi Naile Karadayı ile aynı apartmanda oturduğunu söyleyen Kumrular, “Şikayetçi, Çıtır’ı apartmanımıza alıştırdı. Kendisi apartmanda 6 ay yaşadığı halde Çıtır yaz/kış üçüncü katta paspasın üzerinde yatmaktaydı. Ben de 3. katta ikamet ediyorum. Apartman yönetimi tarafından Çıtır’ın apartmana alınmaması yönünde 2 kez karar alınmasına rağmen Naile hanım içeri almaya devam etti. Hijyen koşulları apartmanımızda zorlanıyordu. Çıtır’ın üzerinden atlayarak dairemize ulaşmak durumunda kalıyorduk” dedi.

Çıtır Köpeği Kaçıran Özlem Kumrular Bahçeşehir Üniversitesinden İstifa Etti

Apartmanda kilitli kalan köpeğin tuvaletini oturduğu katın koridoruna yaptığını söyleyen Kumrular, “Defalarca belediyeye başvuru yaptım. Bir cevap alamadım” dedi.

Olay tarihinde Çıtır’ı çok yorgun ve yaşlı bir şekilde gördüğünü söyleyen Kumrular, “Resmi kurumlara teslim edilmesi ve sağlığının resmi kurumlar tarafından güvence altına alınması gerekiyordu. İddia edildiği gibi gizlice kaçırmadım. Apartman sakinlerinin gözü önünde yorgana sarıp taksiye bindirerek ailemin yaşadığı Ataköy’deki evin bahçesine götürdüm. İlk etapta onu bahçemizde besledik. İspanya’ya gideceğim için kardeşimden yardım rica ettim. Ben gidince kardeşim 153’ü arayarak yardım istedi. Kendisi de doktor olduğu için tam teşekküllü bir yer bularak 7/24 rehabilitasyon yapan Cebeci Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü. Çıtır’ı teslim ettiler. Çıtır 17 yaşındaydı. İnsan yaşına vurulduğunda 119 yaşında oluyordu. Çok yaşlıydı ve daha sonra öğrendiğimize göre kalıtsal kronik bir hastalığı varmış. Hiçbir kötü niyetim olmadan böylesine mağdur duruma düştüğüm için çok üzgünüm” dedi.

Mahkeme eksiklerin giderilmesi için duruşmayı ertelenirken Hayvanlara Adalet Derneği’nin davaya müdahil olma talebi reddedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankarada Katliama İmza Atan Şahsın Esnaf Olduğu ve Diğer Şahısları Para Karşılığı Tuttuğu İddia Edildiöç

16 Köpeği Zehirleyerek Öldüren Zanlılar Serbest Bırakıldı!

Tayvanlı Bir Kadının Gözünden Dört Canlı Arı Çıktıöç

Tayvanlı Bir Kadının Gözünden Dört Canlı Arı Çıktı