in

Cins Hayvan Merakları Yüzünden Dolandırılıyorlar

İnsanların cins köpek merakı dolandırıcılar için yeni bir sahtekarlık kapısı oldu. Cins köpek almak isteyen yüzlerce insan internetten buldukları kişiler tarafından dolandırılıyor.

Evcil hayvanların da tpkı bir eşya gibi her yıl bir cinsi moda olabiliyor. Son yıllarda Pomeranian Boo cinsi köpeker oldukça popüler. Bu köpeklerin fiyatı on binlerce lira. Bazı insanlar cins hayvan merakları nedeniyle bu parayı gözden çıkarabiliyorlar. Popüler olması nedeniyle birçok insan bu köpeklere sahip olmak istiyor. Maddi durumu satın almaya yetmeyenler ücretisiz sahiplendirme ilanlarına başvuruyorlar. İşte tam da burada dolandırıcılar devreye giriyor. Ücretsiz Pomeranian Boo sahiplendirdiğini söyleyen dolandırıcılar nakil ya da tedavi masrafı adı altından insanlardan para istiyor. İstenilen para havale edildikten sonra ise şahıslara bir daha ulaşılamıyor.

1ed8c371 66a5 4dbd b870 9648a0e20237

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dolandırıcılardan nasıl korunabilirsiniz?

Eğer evcil hayvan sahiplenirken dolandırılmak istemiyorsanız bazı noktaları dikkat etmelisiniz. Öncellikle, Pomeranian Boo gibi binlerce liraya satılan hayvanların ücretsiz sahiplendirilmesi neredeyse imkansız. Bir hayvan sahiplenmeye karar vermek büyük bir karardır. Ancak cins meraklısı insanlar bir köpek ya da bir kediyi sahiplenmek istemek yerine bir Pomeranian Boo ya da bir British Shorthair’a sahip olmak ister. Bu hayvanarın çok pahalı olduğunu bilen cins merkalıları ücretsiz sahiplendirme ilanlarına tabiri caiz ise balıklama atlar. Dolandırıcılar bazen bir veteriner hekim bazen ise bir hayvan hakkı savunucusu rolüne bürünür.

  • Eğer dolandırlmak istemiyorsanız cins hayvan merakınızdan vazgeçmelisiniz.
  • Hayvan sahiplenirken belediye barınaklarını ya da resmi hayvan hakları derneklerinden birini tercih etmelisiniz.
  • Sahiplenme ilanındaki ismi yazan kişileri sosyal medyada araştırmalısınız.
  • Sahiplenceğiniz hayvanı gidip görmelisiniz. Sahiplenmeye karar verdiğinizde de bulunduğu yerden kendiniz almalısınız. Böylece taşıma ücreti vb. nedenler ile para istenmesinin önüne geçebilirsiniz
  • Son olarak, en önemlisi bir mal ya da çocuğunuza oyuncak almadığınızı bir cana aile olacağınızın farkında olmalısınız.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

volkan uzun köpeğe tecavüz ederek öldürdü

Kendisine Emanet Edilen Köpeği Tecavüz Ederek Öldürdü Volkan Uzun Tutuklandı!

Bakın Kasadan Paraları Kim Çalıyormuşöç

Bakın Kasadan Paraları Kim Çalıyormuş