in

Çin’e koronavirüs davası açacaklar!

İngiliz dış politikası düşünce kuruluşu Henry Jackson Derneği, dünyayı etkisi altına alan COVID-19’dan Çin’i sorumlu gösterdiği bir rapor hazırladı. Raporda; Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Uluslararası Sözleşmesi’nin 12. maddesini ihlal ederek tehlikeli viral konakçı türlerin insanların tüketimi yasaklamadığına da vurgu yapıldı.

Bütün dünyayı etkisi altına alan, binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olan ve ülkelerin ekonomisi derinden etkileyen koronavirüse karşı dünya, Çin’in sorumlu olduğunu ve zararın tazmin edilmesini istedi.

Açılacak davaların hepsi de Çin Komünist Partisi’nin, en kötü haberleri dış dünyadan gizlemeye çalıştığı ve hastalığın yayılmasına sebep olduğu yönünde.

Eğer Çin koronadan sorumlu tutulursa ülkeler, Pekin’den kanuni olarak trilyonlarca dolar talep edebilir.

RAPOR HAZIRLADILAR

İngiliz dış politikası düşünce kuruluşu Henry Jackson Derneği, Çin’in korona yüzünden dünya üzerindeki ekonomik etkisinden sorumluluğu olduğu yönünde rapor hazırlandı.

Raporda, Çin hükümetinin uluslararası sağlık sorumluluklarını ihlal ettiğine dair deliller de sunuldu. Belirtilen raporda, zararların Çin’den tazmin edilmesinin yolları anlatıldı.

çin 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çin hükümetinin ihmalleri şöyle sıralandı:

1- UST’lerin altı ve yedinci maddelerini ihlal ederek insandan insana bulaşma delilini ortaya çıkaracak verileri, farkında olmasından üç haftaya kadar açıklayamadı.

2- DSÖ’ye, 2 Ocak 2020 ve 11 Ocak 2020 tarihleri ​​arasında, IHR’lerin altıncı ve yedinci maddelerini ihlal ederek enfeksiyonların sayısı hakkında hatalı bilgi sağladı.

3- Ölümcül zoonotik (hayvan kaynaklı) viral enfeksiyondan kaçınılabilir vektörleri yasaklamak yerine, Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Uluslararası Sözleşmesi’nin 12. maddesini ihlal ederek tehlikeli viral konakçı türlerin insanların tüketimi yasaklamadı.

4- 23 Ocak 2020’de insandan insana bulaşma bilgisine rağmen beş milyon insanın bölgeden ayrılmasına müsaade etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ebru şancı kızı 2

Ebru Şancı Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktığı için Site Yönetimi ile Karşı Karşıya Geldi

DSÖ Hayvanlara Kovid 19 Bulaşma Vakalarını Takip Ediyoruzöç

DSÖ: Hayvanlara Kovid-19 Bulaşma Vakalarını Takip Ediyoruz