in

Çin’deki Köpek Eti Yeme Festivalinden Bine Yakın Köpek Kurtarıldı!

Çin’de, tüm çalışmalara rağmen bu sene de başlayan geleneksel köpek eti festivalinden köpek dostlarını kurtarmak isteyen hayvan hakları savunucuları ellerinden geleni yapıyor.

kopek-festival-9

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çin’in Yulin şehrinde 10 gün sürecek olan köpek eti festivali başladı. Hayvan pazarlarına karşı, hayvan hakları savunucuları oldukça tepkili. Festival boyunca kesimhanelerde 10 bin kadar köpeğin öldürülmesi beklenirken, aktivistler bu durumu önleme peşinde.

kopek-festival-8

Çin’de ve bazı diğer Asya ülkelerinde köpek yemek geleneksel bir durum ve insanların dostu olarak kabul edilen 10-20 milyon arası köpek etleri için öldürülüyor.

kopek-eti-festivali-1

Her sene yaz aylarında festival başlıyor ve geleneksel şekilde köpekler kesiliyor. Amerikalı aktivist Marc Ching, bu durumu önlemek için Yulin’deki festivale gitti ve köpekleri kurtarma çalışmalarına başladı.

Salı gününün sonunda ise Ching ve arkadaşı Valarie Ianniello, 6 kesimhaneden 1000’e yakın köpeği serbest bırakmayı başardı. Hatta Facebook sayfasında köpeklerin içler acısı bazı görüntülerini de paylaştı.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum

Yorum Ekle
  1. Bence birbirimizi yiyin siz işkence yaparak kötü ruhubuzu ve vicdaninizi terbiye edersiniz adı Çin halkı nefret ediyorum sizden pislikler

  2. Her boku yedikleri icin ortaya cikan CORONA dan bile ders almayan virusun bile yokedemedigi habire cogalan nufus kalabaligi insan musvetteleri…. insan olan bunu yapmaz tum dunyada ucuz cin mallari herseyi uretip ihrac ettikleri icin zor sartlarda sadece karin tokluguna calisan boyle bir sistemde yasayan halk yasamak ve beslenmek icin buldugu herseyi yemeye icmeye alismis esit gelir dagilimi hakedilen insanca yasamaya yetecek bir maas olmayinca acliktan olmek yerine herseyi yemeyi secmis boyle alismis boyle gider onca insan kalabalik ….sistemler ve yonetenler degismeli kanunlar degismeli …insan acliktan olmektense haram olan hayvanida olmemek icin yiyebilir belki bilemiyorum yasamadan bilemeyiz ama daha lezzetli olsun diye iskenceyle oldurmek ve bundan zevk almak nasil bir sacmalik Bu dunyada biz insanlar bunu engelleyemesekte Allah cehennemde en aci sekilde o iskenceleri onlara sonsuza dek tekrar tekrar yasatacak bu goruntulere yuregimiz dayanmiyor ama onlari cehennemde ayni iskenceyle cezalandirilirken seyretmek yuregime su serperdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Untitled 1

Köpek Efendi İstemezdi, Efendi Köpeğin Dünyasını Yıkmasaydı Eğer

satinalma1

İnsanını Arayan Köpekler Kalamış Parkı’nda Buluşuyor