in

Çin’deki Gezgin Fil Sürüsü Yönünü Güneydoğuya Çevirdi

Çin’in Yunnan eyaletinde yaşam alanlarını terk eden 10’dan fazla fil, güneydoğuya yöneldi. 23 gün önce yolunu kaybederek sürüden ayrılan erkek bir fil ise şu anda sürüye 52 kilometre mesafe uzaklıkta bulunuyor.

Çin‘in güneybatısında yer alan Yunnan eyaletindeki 14 gezgin Asya filinden oluşan sürünün yaklaşık 4.6 kilometre güneydoğuya yöneldiği duyuruldu. Sürünün Yuxi kentinin Tadian ilçesindeki ormanlık alanda kaldığı belirtildi. 23 gün önce yolunu kaybederek sürüden ayrılan erkek bir fil ise şu anda sürüye 52 kilometre mesafede, Yuxi kentinin Hongta ilçesindeki ormanlık alanda bulunuyor.

Cindeki Gezgin Fil Surusu Yonunu Guneydoguya Cevirdi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Filler İzlenmeye Devam Ediliyor


Hayvanlar, Yunnan’ın Xishuangbanna Dai Özerk İli’ndeki yaşam alanlarından ayrılıp yaklaşık 500 kilometre kuzeye doğru ilerlemişlerdi. Bir aydan uzun süredir hem hayvanların hem de bölgede yaşayanların güvenliğini sağlamak için çeşitli önlemler alınıyor. Fillerin yolculuğunu gözlemlemek için insansız hava araçları ve personel de görevlendirildi. Pazartesi günü 209 kişi seferber edilirken, bin 573 vatandaş yaşadıkları yerlerden tahliye edildi ve fillere bir ton yiyecek ile 3.6 kilogram tuz verildi.
Çoğunlukla Yunnan’da yaşayan Asya filleri, Çin’de A seviye devlet koruması altında bulunuyor. Yoğunlaştırılmış koruma çabaları sayesinde, eyaletteki vahşi fil popülasyonu 1980’lerde 193 iken bugün yaklaşık 300’e çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekran Goruntusu 25

Maskeli ve Şapkalı Şahıs, Mama ile Yanına Yaklaştığı Yavru Köpeği Lazer Işıklı Zehirli Ok ile Vurdu

Apartman Bosluguna Dusen Kus 2 Gun Sonra Kendi Imkanlari ile Cikti

Apartman Boşluğuna Düşen Kuş, 2 Gün Sonra Kendi İmkanları ile Çıktı