in ,

Çin’de Polis Plastik Kutularda Canlı Hayvan Ticareti Yapanlara Operasyon Düzenledi

Çin’de plastik kargo kutuları içinde gönderilen ve bazen hayvanların yolda hayatını kaybetmesine neden olan uygulama, ülkenin sosyal medya platformlarından Weibo’da eleştirildi ve kargo şirketine polis tarafından operasyon düzenlendi.

Yavru kaplumbağa, kertenkele, hamster, kedi ve köpeklerin e-ticaret platformları üzerinden satışı ülkede son dönemde popüler hale geldi. Çin basınındaki haberlere göre, müşterinin e-ticaret platformu üzerinden verdiği sipariş sonrası ülkenin bir ucundan diğer ucuna plastik kargo kutuları içinde gönderilen ve bazen hayvanların yolda hayatını kaybetmesine neden olan uygulama, ülkenin sosyal medya platformlarından Wiebo’da eleştirildi.

Cinde Polis Plastik Kutularda Canli Hayvan Ticareti Yapanlara Operasyon Duzenledi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Şikayet Sonucu Baskın Yapıldı

Kullanıcılardan biri söz konusu vakalarla alakalı olan satıcı, müşteri ve kargo firmalarının cezalandırılması gerektiği yorumunu yaparken birçok kullanıcı da olay nedeniyle öfke duyduklarını aktardı. Kargo kutularına konularak yüzlerce kilometre uzağa kapalı kutu içinde gönderilen hayvanların ticaretine yönelik artan tepkilerin ardından Çin polisi operasyon başlattı. Ülkenin Çıngdu kentindeki operasyonda 160 kedi ve köpek yavrusu ele geçirilirken, kutulardaki bazı hayvan yavrularının ise öldüğü tespit edildi.

Kaynak: Sputnik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ataturkun Genclige Armagan Ettigi Genclik ve Spor Bayrami Ruhunu Daima Yasatan Gencler

Atatürk’ün Gençliğe Armağan Ettiği Gençlik ve Spor Bayramı Ruhunu Daima Yaşatan Gençler

Kenya Bir Ilke Imza Atarak Vahsi Dogadaki Tum Canlilari Sayacak

Kenya Bir İlke İmza Atarak Vahşi Doğadaki Tüm Canlıları Sayacak