in

Çin’de Kedi ve Köpek Yemek ‘Kısmi’ olarak Yasaklandı!

Dünyada etkili olan ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan corona virüsünde vaka sayısı 1 milyon sınırına yaklaştı. Çin hükümeti önlemler arasına kedi ve köpek yemeyi yasaklamayı da ekledi. Yalnız bu yasak şimdilik sadece Şenzen kenti için geçerli.

Covid-19 virüsü can almaya devam ediyor. Şimdiye kadar 44 binden fazla kişinin ölmesine neden olan koronavirüsün Çin’in Vuhan kentindeki bir canlı hayvan pazarından çıktığı tahmin ediliyordu.

Reuters’ın duyurduğu haberde Çin’in Şenzen kentinde kedi ve köpek tüketmeye yasak getirildiği belirtildi. Corona virüsüyle mücadele kapsamında bu kararın alındığı duyuruldu.

Corona virüsü salgını sonrasında ülke genelinde hastalığın bu tür beslenme alışkanlığından ortaya çıktığı belirtilmişti. Wuhan’daki ilk corona virüsü hastalarının yılan, yarasa ve pangolin gibi hayvanların alınıp satıldığı ve tüketildiği pazarlara yakın yerlerde görüldüğü belirtilmişti. Çin’in güneyindeki bir teknoloji merkezi olarak bilinen Şenzen’deki bu yasağın 1 Mayıs itibariyle uygulanacağı açıklandı.

Umarız bu yasak tüm ülkeyi kapsar ve kalıcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

köpek

Direksiyon Hakimiyeti Kaybolan Otomobil Az Kalsın Bir Köpeğin Üstüne Düşecekti

2020nin En İyi Yaban Hayatı Fotoğrafları Seçildiöç

2020’nin En İyi Yaban Hayatı Fotoğrafları Seçildi