in

Çin’de Hayvan Hakları Grupları Tarafından Eleştirilen Kutup Ayısı Temalı Otel Açılıyor

Hayvan hakları grubu PETA’dan Jason Baker, “Kutup ayıları, hayvanat bahçelerine veya akvaryumlardaki cam kutulara değil- ve kesinlikle otellere de değil Kuzey Kutbu’na aittir” dedi.

Çin‘deki bir otel, konuklarının büyük ve beyaz kutup ayılarıyla kalmalarına izin verdiği için tepkilerin oağında. Ülkenin en kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletininin Harbin şehrinde bulunan Harbin Polarland tema parkının bir parçası olan “The Polar Bear Hotel” 21 konuk odasının tümünden 24 saat boyunca ayı izleme vaadiyle cuma günü kapılarını açtı. Harbin Polarland‘ın resmi WeChat hesabı, perşembe günü paylaştığı bir gönderide, “İsterseniz yemek yiyin, oynayın ya da uyuyun, kutup ayıları size eşlik edecek” dedi. Çin devlet medyasından alınan fotoğraflar ve videolar, yapay buz ve küçük su havuzları bulunan kapalı bir kapalı alanda iki kutup ayısını izleyen insanları görüntüledi.

ayi cin otel

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çevrecilerden ve Hayvan Hakları Gruplarından Otele Tepki

PETA hayvan hakları grubu kıdemli başkan yardımcısı Jason Baker cumartesi günü Reuters‘e verdiği demeçte, “Kutup ayıları, hayvanat bahçelerine, akvaryumlardaki cam kutulara veya otellere değil, Kuzey Kutbu’na aittir. Kutup ayıları, doğada günde 18 saate kadar aktiftir ve gerçek bir hayatın tadını çıkardıkları binlerce kilometreye yayılabilen aralıklarla dolaşırlar.” dedi. 2016 yılında, güneydeki Guangzhou kentindeki bir alışveriş merkezinde, cam duvarlı bir muhafaza içinde yatan bir kutup ayısı olan Pizza’nın videolarının ortaya çıkması üzerine küresel ölçüde tepkiler gösterimişti.

Cinde Hayvan Haklari Gruplari Tarafindan Elestirilen Kutup Ayisi Temali Otel Aciliyor

Hayvan Sömürüsüne Büyük İlgi

Harbin Polarland sözcüsü Yang Liu, Reuters‘e verdiği demeçte, kapalı alanın ayıların toplam muhafazasının yalnızca bir parçası olduğunu sıcaklık ve hava kalitesi izin verdiğinde dışarıya bırakıldıklarını söyledi. Odaların gecelik fiyatının 290 ila 351 $ arasında değiştiği otelde konaklamaya olan ilginin “çok yüksek” olduğunu ve bir deneme süresi boyunca da tamamen rezerve edildiğini söylendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donma Tehlikesi Yasayan Yavru Kopek Toroslar EDAS Calisanlari Tarafindan Kurtarildi

Donma Tehlikesi Yaşayan Yavru Köpek Toroslar EDAŞ Çalışanları Tarafından Kurtarıldı

Helen Violet

Gerçekçi Hayvan Resimleri Sizi Çok Şaşırtacak