in ,

Çin’de Göçmen Filler Geleneksel Yaşam Alanlarına Yaklaşıyor

Çin’in güneybatısındaki Yunnan eyaletinde 14 vahşi Asya filinden oluşan sürü, yaşam alanlarını terk etmeleri üzerinden geçen yaklaşık 17 ayın ardından geleneksel yaşam alanlarına giderek yaklaşıyor.

Çin’in güneybatısında yer alan Yunnan eyaletindeki 14 vahşi Asya filinden oluşan sürü, yaklaşık 17 aydır süren yolculuklarında geleneksel yaşam alanlarına giderek yaklaşıyor. Sürünün göçünü gözlemlemekle sorumlu merkez tarafından yapılan açıklamada, sürünün pazar günü yerel saatle 20.00 (TSİ 15.00) sularında yapay yönlendirme ile Yunjiang Nehri’ni geçtiği ifade edildi. Suların yağmur mevsiminde yükselmesi nedeniyle sürünün yardım almadan nehri geçmesinin mümkün olmadığını belirten merkez, fillerin güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmaların geri dönüş yolunda da süreceğini kaydetti.

Cinde Gocmen Filler Geleneksel Yasam Alanlarina Yaklasiyor1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Filler İçin 150 Binden Fazla Bölge Sakini Tahliye Edildi

Yunnan eyaleti yetkilileri tarafından yapılan basın açıklamasında ise sürü ile aralarında vatandaşlar arasında olası bir anlaşmazlığı önlemek adına 150 binden fazla bölge sakininin tahliye edildiği belirtildi. Ayrıca 25 binden fazla polis memuru ve personelin sevk edildiğini de bildiren yetkililer, göç eden filleri izlemek ve yönlendirmek için çok sayıda araç ve drone’un görevlendirildiğini aktararak, göçleri sırasında yaklaşık 180 ton yiyecek sağlanan fillerin sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.

Asya Filleri, Çin’de A Seviyesinde Devlet Koruması Altında

Öte yandan, sürünün, Yunnan’ın Xishuangbanna Dai Özerk ilindeki doğa koruma alanında bulunan yaşam alanından ayrılmasının üzerinden yaklaşık 17 ay geçti. Çin’de yağmur ormanlarının öne çıkan hayvan türlerinden olan vahşi Asya filleri, Çin’de A seviyesinde devlet koruması altında bulunuyor. Yoğunlaştırılmış koruma çabaları ve çevrenin korunması sayesinde, eyaletteki vahşi fil popülasyonu 1980’lerde 193 iken bugün yaklaşık 300’e çıktı.

Cinde Gocmen Filler Geleneksel Yasam Alanlarina Yaklasiyor2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarim Ogrencileri Plastik Atiktan Etkilenen Hayvanlar Dikkat Cekmek Icin Tasarladi

Tasarım Öğrencileri Plastik Atıktan Etkilenen Hayvanlar Dikkat Çekmek İçin Tasarladı

Yeni Dogan 3 Yavru ve Anne Kediyi Kurekle Vura Vura Canice Duygularla Olduren 4 Canin Katili Akdaga 3 Yila Kadar Hapis Isteniyor

Yeni Doğan 3 Yavru ve Anne Kediyi Kürekle Vura Vura, Canice Duygularla Öldüren, 4 Canın Katili Akdağ’a 3 Yıla Kadar Hapis İsteniyor!