in

Cinayet Yuvası Çanakkale: Sokak Hayvanlarını Kim Zehirledi?

Çanakkale’de sokak hayvanlarının zehirli etlerle öldürülmeye çalışılması hayvanseverleri öfkelendirdi.

Geçtiğimiz günlerde, Çanakkale’de bir kedinin kafası kesilerek öldürülmesinden sonra bu kez sokak hayvanlarının zehirli etlerle katledilmesi hayvanseverleri harekete geçirdi.

katliam6

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çanakkale’de Esenler ve Cevatpaşa Mahalle’lerinde yol kenarlarına konulan zehirli etler çok sayıda hayvanın ölümüne sebep oldu.

katliam3

Vatandaşlar tarafından çekilen görüntüler, sosyal medyada hızla yayıldı. Sokaktaki etler toplanırken zehirlenen hayvanlar, veterinere götürüldü.

katliam5

Her sene bu zamanlarda zehirlenme olaylarının yaşandığını belirten vatandaşlar, olayın sorumlusunun belediye olduğu iddia etti.  Konuya ilişkin belediye ise yaptığı açıklamada olayı kınadığını belirtti. Vatandaşlara evlerinde baktıkları hayvanlarını sokağa çıkarmamaları ve dikkatli olmaları hususunda uyarıda bulundu.

katliamonn

Hayvanseverler, belediyeyi suçlarken Çanakkale Belediyesi açıklama yaptı; “Çanakkale Belediyesi olarak; yaşamı birlikte paylaştığımız ve birlikte yaşamaktan başka yolumuzun olmadığı can dostlarımıza yönelik yapılan her türlü vahşeti, insanlık dışı girişimleri şiddetle kınıyor ve hayvanların insanlar tarafından maruz kaldığı acılardan büyük üzüntü duyuyoruz. Kentimizde Esenler Mahallesi (60 metrelik yol ve civarı), İsmetpaşa Mahallesi (Stadyum civarı) başta olmak üzere kentin çeşitli noktalarında kimliği belirsiz kişi veya kişilerce sokak hayvanlarına yönelik zehirleme girişimlerinin bulunduğu tespit edilmiştir. Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından belirtilen bölgede can veren hayvanlardan ve bölgedeki et parçalarından incelenmek üzere gerekli numuneler alınmıştır. Geri kalan et parçaları bölgeden toplanarak imha ve bölgenin temizlik çalışmaları devam etmektedir. Konu belediyemizin ilgili birimlerinin takibinde olup, gerekli incelemeler için savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Olayların yaşanmasına müteakip gerek bilgilendirme, gerekse ekiplerimize yardım amaçlı her türlü destekte bulunan kentlilerimize de ayrıca teşekkür ediyor, can dostlarımıza yönelik yapılan bu vahşetin takipçisi olacağımızı belirtiyoruz.” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

onecıkan 1

Vegan Olduğunu Bilmediğiniz 10 Ünlü

Kansere iyi geliyor diye satılan kirpi

Koruma Altındaki Kirpiyi, Kansere İyi Geliyor Diye Satmaya Çalıştılar