in

Cihangir’de Elektrik Çarpması Sonucu Ölen Köpeğin Otopsi Raporu Belli Oldu

Cihangir’de bulunan bir reklam panosunun yanından geçerken elektrik akımına kapılıp hayatını kaybeden köpek Hatun’un otopsi sonucu belli oldu.

İstanbul Cihangir’de köpeğini gezdirmeye çıkan Merve Evren bir reklam panosunun yanından geçerken köpeği elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmiş kendisi de yaralanmıştı. Beyoğlu Belediyesi ait olan reklam panosundan elektrik kaçağı olduğu iddia edilmiş uç duyurusunda bulunulmuştu. Ancak Beyoğlu Belediyesi, elektrik şirketi ve reklam panosunu kiralayan şirket suçlamaları kabul etmemişti. Hatta Merve Evren’in iddiasına göre yetkililer “ne bilelim köpeğin kaçak elektrikten öldüğünü” demişti. O iddianın doğruluğu otopsi raporunun ardından ortaya çıktı.

92171_656x369

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yetkililerden aldığı cevap üzerine Merve Evren köpeği Hatun’u otopsiye gönderdi. İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde yapılan otopsi sonucuna göre Hatun’un elektrik akımına bağlı kalp durmasından dolayı öldüğü belirlendi.

cihangir-hatun-elektrik

Bu rapor üzerine Merve Evren yetkili şirketler ve Beyoğlu Belediyesi’ne karşı hukuk mücadelesi başlatacağını söyledi. Yapılan otopsinin ardından ise Hatun bulaşıcı hastalık riski ve prosedür nedeniyle yakıldı.

cihangir-hatun-elektrik1

 

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Belediyenin Reklam Panosu, Köpek Hatun’un Ölümüne Sebep Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yılanla selfie

Selfie için Kobrayı Öpmeye Çalışınca Yaşamını Yitirdi

david cameron larry

David Cameron: “Larry’yi Çok Özledim”