in ,

Çiğli’de 3. Pati Dostları Festivali

Çiğli Belediyesi tarafından, üçüncüsü düzenlenen Pati Dostları Festivali, yaşam hakkına saygı duyan hayvanseverlerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Pati Dostları Festivalinde, yaşam hakkına saygı duyan hayvanseverler üçüncü kez bir araya geldi. Gün boyunca düzenlenen konser, çocuk tiyatrosu, spor oyunları ve yarışmaların yanı sıra sokaktaki evsiz hayvanların evlat edindirilmesi ve ücretsiz mama dağıtımı yapıldı. Çiğli Hayvan Hakları Meclisi ve ilçede faaliyet gösteren hayvan hakları dernekleri festival alanında kurdukları stantlarda, yaşam hakkına saygı duyan hayvanseverlere hayvan haklarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Sokak sakinlerinin beslenme ihtiyaçlarının karşılanması adına satış yapılan stantlara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Ayrıca festivale katılan yaşam hakkına saygı duyam tüm hayvanseverlere sokağımızın sain olann hayvanlaraı beslemeleri için ücretsiz mama dağıtımı yapıldı.

Cigli Belediyesinden Yasam Hakkina Saygili Belediyecilik Ornegi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çiğli Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından kurulan çadırda sokaktaki evszi hayvanlafrın evlat edinilmesi için çalışmalar yapıldı. Ameliyat masrafları Çiğli Belediyesi tarafından üstlenilen bir engelli kedi ve altı sokak sakini, yaşam hakkına saygı duyan hayvanseverler tarafından evlat edinildi. Ameliyat olacak kediyi evlat edinen vatandaşın gözyaşlarını tutamaması festival alanında duygu dolu anlara sahne oldu.

Cigli Belediyesinden Yasam Hakkina Saygili Belediyecilik Ornegi

Çocuklar Doyasıya Eğlendi

Festivale yoğun ilgi gösteren çocuklar için de çeşitli aktiviteler düzenlendi. Yüz ve balon boyama etkinlikleri gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, çocukların ebeveynleriyle birlikte katıldığı halat çekme ve çember atma yarışmaları düzenledi. Çember atma yarışmasının kazananına Çiğli Belediyesi Spor Okullarında 1 ay ücretsiz kurs ödülü verildi. Sportif etkinliklerin yanı sıra Çiğli Belediyesi Çocuk Tiyatrosu ekibi tarafından “Sihirli Kitap” çocuk oyunu sahnelendi. Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Heykel Atölyesi’nin kurduğu stantta çocuklarla birlikte heykel yapıldı.

Cigli Belediyesinden Yasam Hakkina Saygili Belediyecilik Ornegi 1

Başkan Gümrükçü: “Hep birlikte Çiğliyiz”

Pati Dostları Festivaline gösterilen ilgilinin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Göreve gelirken Çiğli’yi herkes için yaşanabilir bir kent haline getireceğimizin sözünü vermiştik. Bu doğrultuda, hayatı yalnızca insanlar için değil sokak sakinlerimiz için de güvenilir ve huzurlu kılmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üçüncüsünü düzenlediğimiz Pati Dostları Festivali’mizde hayvanseverler ile yeniden bir araya geldik. Sokak sakinlerimizle birlikte gece geç saatlere kadar keyifli vakit geçirdik. Vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi yaptığımız işin kıymetini hepimize bir kez daha gösterdi. Sokak sakinlerimizin hakları konusunda toplumsal bilinç seviyemizi artırmak amacıyla başlattığımız bu festivali önümüzdeki yıllarda da devam ettireceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van Buyuksehir Belediyesi 6 Ayda 147 Sokak Hayvanini Yeni Evleriyle Bulusturdu 2

Van’da 6 Ay İçinde 147 Kişi Belediyeye Başvurarak Hayvan Evlat Edindi

Mersin belediyesi yangindan etkilenen hayvanlarin yaninda 3

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yangından Etkilenen Hayvanların Yanında