in

Çiftlik Bekçisi, Kangal Köpeğini Manço’yu Av Tüfeğiyle Öldürdü

Bursa’da bir çiftlikte bekçilik yapan Yaşar Ş. (48), yakındaki bir akaryakıt istasyonunda çalışan Ali Çelik’e ait Kangal köpeğini, iddiaya göre, kendisine doğru gelince av tüfeğiyle vurarak öldürdü.

Olay, Gemlik ilçesi Yalova Yolu Caddesi’nde bir akaryakıt istasyonu ile yakındaki çiftlik arasındaki bölgede meydana geldi. Gemlik Çiftçi Hakları Koruma Başkanlığı’nda bekçilik yapan Yaşar Ş., başkanliğa ait çiftliğin çevresinde dolaşırken, yakındaki bir akaryakıt istasyonunda çalışan Ali Çelik’e ait ‘Manço‘ isimli Kangal köpeğin yanına geldiğini gördü. Korkan Yaşar Ş., av tüfeği ile köpeği vurdu. Yaralanan köpek, olay yerinde öldü.

ciftlik bekcisi korktugu kangal kopegini av tufegiyle oldurdu 3084 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Köpeği ölen Ali Çelik, Yaşar Ş.’den şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Yaşar Ş., verdiği ifadede, ”Mesai saati içindeydim, çiftliğin çevresinde dolaşıyordum. Köpek yanıma geldi. Bende akaryakıt istasyonunda çalışanları köpeği almaları konusunda uyardım. Yoluma devam ettim, köpek yeniden geldi. Bana doğru ön ayaklarını havaya kaldırdığını görünce ateş ettim. Amacım korkutmaktı” dedi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

ciftlik bekcisi korktugu kangal kopegini av tufegiyle oldurdu 3084 dhaphoto3

Editörün yorumu: Korkmak bir can almak için geçerli bir sebep mi? Bir köpekten korkup hemen silaha sarılan bir bekçi görevini nasıl doğru şekilde yerine getirebilir? Eline silah verilmiş birinin silah kullanmayı bilmesi gerekir. Korkutmak için ateş açan biri havaya ateş eder korkutmak istediği kişiyi hedef almaz. Bekçinin karşısındaki bir insan olsa onu da vuracak mıydı? Aklımızdaki onlarca soru  ölen Manço’yu geri getirmeyecek ancak korku bahane edilerek bir köpeğin öldürülmesinin normalleştirilmesine izin veremeyiz!ciftlik bekcisi korktugu kangal kopegini av tufegiyle oldurdu 3084 dhaphoto2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye Başkanı Ziyaret Edecek Diye Köydeki Köpekleri Uyuşturdularöç

Belediye Başkanı Ziyaret Edecek Diye Köydeki Köpekleri Uyuşturdular

yorgunluktan bayılan atı zorla kaldırdı

Yorgunluktan Bayılan Atı Zorla Kaldırdı, Görüntüleyen Gazetecilere Saldırdı