in ,

CHP’nin Deniz Salyası Önergesi AKP ve MHP Oylarıyla Reddedildi

Cumhuriyet Halk Partisi, özellikle son günlerde Marmara Denizini nefessiz bırakan deniz salyası ile ilgili bir önerge hazırlayıp meclise sundu. Fakat, CHP’nin sunduğu önerge, AKP ve MHP oyları ile reddedildi.

Müsilaj ya da deniz salyası, bu kelimeleri son günlerde sıkça duymaya başladık nedeniyse Marmara Denizi’nde etkisi çokça artırması. Büyük bir çevre felaketi haline gelmeye başlayan deniz salyası deniz yüzeyini kaplamaya, çevreye zarar vermeye ve deniz canlılarının hayatını riske etmeye devam ediyor. Bu önemli sorunu gündeme getirmek için TBMM’nin kapısını çalan CHP, deniz salyasının araştırılması için bir önerge hazırladı. Hazırladığı önergeyi meclise sunan CHP, ret yanıtı aldı. AKP ve MHP oylarıyla, CHP’nin hazırladığı deniz salyası araştırılsın önergesi reddedildi.

CHPnin Deniz Salyasi Onergesi AKP ve MHP Oylariyla Reddedildi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘Marmara Denizini Koruma Eylem Planı’ Hazırlanıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamalarda, deniz salyasına neden olan faktörleri sıraladı. Deniz sıcaklığı, denizdeki durağanlık ve çevre kirliliğini nedenler arasında sayan Bakan Kurum, Marmara Denizi’nin 91 noktasında denetimlerin yapıldığını da ekledi. Deniz salyasına çözüm bulabilmek için ‘Marmara Denizinde Müsilaj Sorunu ve Çözüm Önerileri’ isimli çalıştayı 4 Haziran’da gerçekleştireceklerini de söyleyen Kurum, 6 Haziran’da da ‘Marmara Denizini Koruma Eylem Planı’nın kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilim Insanlari Tarafindan Yeni Bir Kurbaga Turu Kesfedildi Cikolatali Kurbaga

Bilim İnsanları Tarafından Yeni Bir Tür Keşfedildi: Çikolatalı Kurbağa

Denizlide Bir Kedinin Basina Gelenler Sosyal Medyayi Ayaga Kaldirdi Valilik Yalanladi

Denizli’de Bir Kedinin Başına Gelenler Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı, Valilik Yalanladı