in

CHP’li Sinop Belediyesi’nden Kentin Sokak Sakinleri Kediler ve Köpekler İçin Ev Seferberliği!

Sinop Belediyesi tarafından soğuk kış günlerinde kentin muhtelif yerlerine konulmak üzere kedi ve köpek evleri yapılıyor.

Yerel yönetime seçilerek hizmet için gelen belediye başkanlarının en ağır sınav sokağın sakinleri olan kediler ve köpekler.  Çünkü bu konuda, toplumun gerisinde kaldılar. Toplum “yaşam hakkına saygı” diyerek tüm türlerle bir arada yaşamayı savunan noktaya gelirken,  büyükşehir belediyeleri dahil olmak üzere yerel yönetime seçilen kişilerin pek çoğu hala “önce insan” diyen türcü yaklaşımındaki hizmet anlayışında kaldılar.  Sokağın sakinleri olan sokak hayvanları  ile birlikte yaşam modelleri üzerine çalışmak yerine onlardan nasıl kurtuluruz üzerine çözümleri üretip  sokak hayvanları için  barınaklar yani hayvan hapishaneleri inşaa ediyorlar ve  bunu da hizmet diye sunma hatasına düşüyorlar.

AW211565 03

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bu hataya düşmeden, sokağın sakinleri ile birlikte yaşamı dizayn etmek isteyen belediyelerin sayısı az olmakla birlikte çabaları dikkate değer. Görünen o ki Sinop Belediyesi de, sokağın sakinleri ile birlikte yaşama formüllerini arayan, sadece insana değil kentin sakini olan hayvanlara da hizmet için seçildiklerinin farkına varan belediyelerden biri.

SİNOP MİLLETVEKİLİ, BELEDİYE BAŞKANI, YARDIMCILARI VE ÇALIŞANLARI, SİNOP SOKAĞININ SAKİNLERİ İÇİN EV YAPTI

Sinop Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Belediye Başkanlığımızca; can dostlarımızı soğuk kış günlerinde üşütmeyecek, kentimizin muhtelif yerlerine konumlandırılarak çok sayıda sokakta yaşayan dostumuza yuva olacak kedi ve köpek evlerinin yapımı tüm hızıyla devam ediyor. 9 Ocak 2021 günü  Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzde Belediye Başkanımız Barış Ayhan, Cumhuriyet Halk Partisi Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Belediye Başkan Yardımcılarımız; Bülent Oktay, Hüseyin Minoğlu Aydın Hakan Sönmez, Veteriner İşleri Müdür Vekilimiz Volkan Tuncay, Özel Kalem Müdürümüz Uğur Davas, Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz İsmet Damaroğlu, Sinop Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Üyeleri ile Belediye Personelimizin katılımıyla çok sayıda kedi ve köpek evi yapıldı. Kalbimiz sokakta atıyor” denildi.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uluderede Agacta Mahsur Kalan Kedi Itfaiyenin Calismasi ile Kurtarildi

Uludere’de Ağaçta Mahsur Kalan Kedi İtfaiyenin Çalışması ile Kurtarıldı

Yarali Yavru Karaca Tedavi Altina Alindi

Yaralı Yavru Karaca Tedavi Altına Alındı