in

CHP, Hayvan Hakları Kanun Teklifine Destek İstedi

Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, hayvan hakkı ihlallerine hapis cezasını öngören ve TBMM Başkanlığı’na sundukları kanun tekliflerinin yasalaşması için diğer siyasi parti gruplarından destek istedi.

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ve CHP milletvekilleri 4 Ekim ‘Hayvanları Koruma Günü’ sebebiyle TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Hayvan haklarını korumaya yönelik TBMM Başkanlığı’na CHP grubu adına kanun teklifi verdiklerini anımsatan Karaca, bu teklifin en kapsamlı düzenleme olduğunu bildirdi. Kanundaki ‘süs hayvanı’ tanımlamasının çıkarılmasını, düzenlemenin, sahipli, sahipsiz bütün hayvanlar için uygulanmasını istediklerini belirten Gülizar Biçer Karaca, teklifin en kısa sürede yasalaşması için Meclis’teki diğer siyasi parti gruplarından destek istedi.

chp hayvan haklari kanun teklifine destek istedi 8033 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Toplantıda bulunan diğer CHP’li milletvekilleri ‘bu dünya hepimizin’, ‘hayvana şiddet suçtur’, ‘benim sesim sensin’ yazılı dövizler taşırken Gülizar Biçer Karaca, şunları söyledi:

“Bizler bu konuda seçim vaadi dışında yasa teklifi de vermiş olan tüm partilere seslenmek istiyoruz. Yarın 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü, verdiğimiz yasa teklifini derhal parlamentoda komisyonlara indirerek, hep birlikte toplumun vicdanını yaralayan, bugüne kadar sadece seçim öncelerinde ya da hayvansever dostlarımızın mücadelesiyle sadece parlamentoya sunulmakla bırakılmış olan tüm yasa tekliflerini birleştirelim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yanginda nefessiz kalan kedi kalp masajiyla hayata donduruldu

Yangında Nefessiz Kalan Kedi, Kalp Masajıyla Hayata Döndürüldü

Sur Esnafına Kedi ve Köpekler için Mama Kapları ve Yarım Ton Mama Dağıtıldıöç

Sur Esnafına Kedi ve Köpekler için Mama Kapları ve Yarım Ton Mama Dağıtıldı