in

Cezaevinde Anneleriyle Kalan Çocuklar Hayvan Sevgisiyle Tanışacak

Bakırköy Kadın Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan tutuklu ve hükümlü kadınların çocukları, Bakırköy Belediyesi ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı iş birliğiyle hayvan sevgisiyle tanışacak.

cezaevi-ajanimo3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bakırköy Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Hakan Uyar Bakırköy Kadın Ceza İnfaz Kurumu içinde bulunan çocuk kreşini ziyaret etti. Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Bakırköy Kadın Ceza İnfaz Kurumları içinde bulunan çocuk kreşinde 2-6 yaş arası 38 çocuğa kreş eğitimi verildiğini belirtti.

cezaevi-ajanimo1

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığını ve Cezaevi Savcılığını kutlayan Kerimoğlu, “Gerçekten özel kreşlerden bile iyi diyebileceğimiz bir mekanı çocuklarımıza sunuyorlar. Fakat çocuklarımız burada hayvan sevgisini alamıyorlar ve hatta hayvanlardan korkuyorlar. Başsavcılığımız bunu aşmak için kreşin bahçesine bir köpek kulübesi yaptırdı. Bakırköy Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Barınma Merkezi’nden yaklaşık 8 aylık, kısırlaştırılmış ve sağlıklı, çocuklarımızın rahatlıkla iletişime geçebileceği, onlara zarar vermeyecek 2 cins köpek vereceğiz. Bazıları cezaevinde doğan çocuklarımız da kreşte hayvan sevgisiyle buluşacak. Bakırköy Belediyesi olarak başta cezaevinde bulunan kreş ve kadınlarımız için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz. Çocuklarımıza, annelerine ve tüm kadınlarımıza özgürlük diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her İşe Burnunu Sokan Sevimli Patiler 1a 2

Her İşe Burnunu Sokan Sevimli Patiler

bakanlık ajanimo2

Bakan Eroğlu’ndan Barınaktaki Hayvanlara Destek Çağrısı