in

‘Cesur’ Köpek Okullu Oldu

Kocaeli’de hayata geçirilen “Her Okula Bir Can Dostu” projesi kapsamında okullara sahiplendirilen köpekler, öğrencilerden yoğun ilgi görüyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğünün başlattığı ‘Her Okula Bir Can Dostu’ projesi büyük ilgi görüyor. Bu kapsamda İzmit Ortaokulu da Sokak Hayvanları Geçici Barınma ve Rehabilitasyon Merkezinden bir köpek sahiplendi. ‘Cesur’ ismini verdikleri köpek hem öğrencilerin hem de idarecilerin ilgi odağı oldu. Hayvan sevgisini aşılamak amacı ile hayata geçirilen projeyi Kocaeli’deki okullar da sahiplendi.

Cesur Köpek Okullu Olduöç7

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İzmit Ortaokulu da proje kapsamında sokak hayvanı sahiplenen okullardan oldu. Köpeğe öğrenciler ‘Cesur’ adını verdi. Ders aralarında vakit buldukça Cesur ile vakit geçiren çocuklar hem içlerindeki korkuyu yenerken hem de eğleniyor. Ayrıca özenle besledikleri köpeği koruyup kollayan çocuklar bu durumdan fazlasıyla memnun.

“Öğrencilerimiz de Cesur’u çok sevdi”

Okul idaresinin de sahiplendiği köpek okula hemen uyum sağladı. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan okul müdürü yardımcısı Tuğcan Ayyıldız, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı bu proje çok anlamlı. Biz de bu proje kapsamında Cesur’u sahiplendik. Cesur da bizleri sahiplendi. Öğrencilerimiz de Cesur’u çok sevdi” dedi.

Cesur Köpek Okullu Oldu

Öğrenciler, hayvan sevgisini yakından öğreniyor

Ayrıca yine Cesur’a olan ilgilerini dile getiren çocuklar da, önceden köpeklerden korktuklarını ama Cesur ile birlikte artık bu korkuyu yaşamadıklarını belirtti. Öğrenciler Cesur’la güzel vakit geçirdiklerini ifade ederek Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Olta İğnesi Yutan Kedi Tedavi Edildi öç

Olta İğnesi Yutan Kedi Tedavi Edildi

Yüzünde Minik Bir Kuyruk Bulunan Yavru Köpüşöç

Yüzünde Minik Bir Kuyruk Bulunan Yavru Köpüş