in

Cem Aydın “İroni” Yaptı, Hayvansever Linç Etti, Medya Yalanı Haber Yaptı, Köpek Barınağa Düştü!

Sihirbaz Cem Aydın kötü espri yaptı, hayvansever anlamadan linç etti, ulusal medya yalanı haber yaptı,  İstanbul Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri “kötü espri yapan şüpheli”yi yakalamak için hızla harekete geçti,  Çekmeköy’de ikamet ettiği belirlenen şüpheli Cem Aydın evinde gözaltına alındı. “Kötü espri yapan şüpheli” Cem Aydın, polise verdiği ifadesinde, kendisinin sihirbaz olduğunu ve paylaşımı “ironi” amaçlı gerçekleştirdiğini anlattı. Ama polis belki “ironi”yi anlamadı belki “ironi”sini belki videoyu hiç izlemedi, belki de Cem Aydın’ın  sosyal medyadaki sayfalarına ve daha önceki paylaşımlarına, köpeğini nasıl sevdiğine, nasıl baktığını araştırma gereği duymadı. Nasıl olsa bu ülkede kimse işini iyi yapmıyordu ve  bu yüzden onlardan da işini iyi yapmasını kimse beklemiyordu.  İnfial yaratılan, yargısız infazlara anında cevap vermek, bunun içinde sosyal medyada ve ulusal medyada çıkan haberleri kanıt olarak görmek, ay sonunda maaşını almaya yetiyordu.   İstanbul Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında kötü espriye  947 lira idari para cezası kesti, “kötü espri yapan şüpheli” emniyetteki işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

cem aydin

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

KÖTÜ HATTA BERBAT BİR ESPRİNİN BEDELİNİ KÖPEK ÖDEDİ

Sahipli olan bir köpek, bir kez daha hayvan haklarını koruyan hayvanseverler; ve bu hayvanseverlere “gerçek  değil bu, kötü bir espri” diyemeyecek kadar çok hayvansever olanların suskunluğu, 4. Kuvvet medya olduğunu unutup yalanı haber yapan ulusal medya, sosyal medya ve ulusal medyada yazılanı kanıt olarak yeterli bulan İstanbul Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği  ve kötü espri yapan  sahibinin  yaptığı muhteşem işbirliği sonucunda hayvan barınağına yani hayvan hapishanesine teslim edildi. Köpeğin hiç tanımadığı polis memurlarından korkarak barınağa yani hayvan hapishanesine götürülmesine sahibi Cem Aydın’dan başka kimse üzülmedi. Herkes bu karede kurtardığı bir köpeğin mahcubiyetini ve kendisine olan minnetini görüp sevindi. Manipüle edilen herkes de bu başarıyı alkışladı.

Cem Aydın’ın “ironi” olarak çektiği video berbat… espri yapmak istemişse de bu yılın en kötü espri yapanı seçilebilir. Bu içerikteki her şeyi yazıldığı gibi OKUyun lütfen. Onun kötü espri, yapıyor olması bu adamı sapık yapmaz, kötü espriden ötürü ceza almasını sağlamaz ve en önemlisi de iyi baktığı ve sevdiği köpeğinin elinden alınması için sebep olamaz.

 KÖPEĞİN KURTARICISI OLMAK İSTERKEN; KÖPEĞİ KURBAN  EDEN O İLK KİŞİ

Cem Aydın’ın  “ironi” olsun diye çektiği  çok kötü espri yaptığı bu  videoyu twitter hesabından ilk paylaşan @pnrezg oldu. “Videoya denk geldiğim andan beri yutkunamıyorum. bu yaratık normal değil o cana kötü şeyler yaşattığı kesin. yavrumun titremesinden ürkek bakışlarından her şey gayet net anlaşılıyor. “sevişirken kanı üstümde kalıyor” nasıl cümledir. nolur bir şeyler yapalım aklımı kaçıracağım.”

Bu arada nasıl bir önyargı ile dinlemekse, “Sevişirken kılı üstümde kalıyor”  cümlesindeki kılı, “Kanı”  olarak yazıyor. Ve dahi bir bilirkişi, uzman bir veteriner hekim aynı zamanda bir psikolog… “bu yaratık normal değil. o cana kötü şeyler yaşattığı kesin. yavrumun titremesinden ürkek bakışlarından her şey gayet net anlaşılıyor.”

Tweet dizisine devam ediyor “bu da bir diğer videosu. köpeğin hiçbir hareketi normal değil aşırı ürkek ve titriyor. o bakışları gözümün önünden gitmiyor. iyi olduğundan emin olabilir miyiz lütfen.”

 

“BELKİ GÜNAH ALIYORUM “ DİYEREK LİNÇ ÇIĞINI BAŞLATIYOR

İçi rahat etmiyor ve paylaşan hesabı afişe ediyor. Herkesi etiketliyor. Sosyal medyada kartopu efekti ile büyüyen linç çığı da böyle başlıyor.

11

“bu da profili ve bilgileri. bilmiyorum belki günah alıyorum ama o son cümlesinin hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. adresi her neyi gerekiyorsa bulalım ve sadece iyi olduğundan emin olalım.”

@pnrezg isimli hesabın sayfasında paylaştığı videolar Cem Aydın’ın Sihirbaz Cem Aydın ismiyle  tweter’daki @SihirbazCem isimli hesabında  kısaltarak paylaştığı;

Erkenciyiz bugün başlıklı gönderisinden alınmış.

 

 

Videonun daha uzun versiyonu da  Cem Aydın’ın Youtube hesabında yayınlanmıştı.

İNANILMIŞ BİR YALANDAN DAHA GÜÇLÜ BİR DOĞRU YOKTUR!!!

Cem Aydın, sosyal medyada başlayan linç girişimine karşı sosyal medya hesabında bir açıklama da yapıyor. Ama linç başlamış artık durdurabilene aşk olsun. İnanmış bir kişi için; inanılmış bir yalanda daha güçlü bir doğru yoktur!

“Köpeğimin arka ayağı kırık platin takıldığı için oturamıyor arka ayağına basamıyor, köpeğim genç olduğu için veterinerim titremesinin normal olduğunu söyledi ve komedyenim çektiğim videoda sırf titremesini baz alıp linç başlatanlar; mutsuz hayatınızda saldıracak yerler aramayın.”

Youtube kanalının 2 bin 49 abonesi olan  Cem Aydın’ın kanalında köpeğiyle çektiği videoları da diğer videoları da izleyip bir fikir oluşturmak mümkün.  Youtube Kanalı’ndaki tüm videolar izlendiğinde, Cem Aydın’ın espri anlayışı da köpeğine olan sevgisi ve ona nasıl baktığı da anlaşılıyor.

 

Pitbull Yavrusu Köpek Sahiplendim – Cafeden Köpeğimi Kovdular

Bu video köpeğini henüz yeni sahiplendiği dönemden…

 

Köpeğimle Bir Gün Vlog – Köpeğimi Eğitiyorum

Köpeğiyle çektiği bir başka video.

 

 KÖTÜ ESPRİ YAPAN SİHİRBAZ CEM AYDIN, ARTIK MEMLEKETİN MALZEMESİYDİ!

Gözü linç etmekten başka  bir şey görmeyen bir kısım hayvanseverin gözünü “Kan” bürümüştü bir kere… HAYKONFED Başkan Yardımcısı ve Karadeniz Federasyonu Onur Başkanı Haydar Özkan İçişleri Bakanı  Süleyman Soylu başta olmak üzere tüm yetkilileri etiketleyerek ihbarda bulunuyordu.

22

“TOPLUM HAZIR DEĞİL Mİ BUNA”

Sn.Bakanım

@suleymansoylu

Hayvanla ilişkinin serbest olmasını isteyerek toplumu SAPIKLIĞA yönlendirmek isteyen şahsa gereğini talep ediyoruz.

@muhteremince; @mehmetersoy57; @ismailcatakli; @serdilt; @mehmetaktasgm; @EmniyetGM; @jandarma; @asayisdairebsk

 

KURTARICI OLAYIM DERKEN, HAYVANLARI KURBAN ETME LÜKSÜNE SAHİP OLMAK!

,

Türkiye’de vegan olarak ünlenen, Columnist @cumhuriyetgzt  Author / Animal Liberation Activist / Music Critiaduğu ve aynı zamanda da Adalar’ın  Atlarını Fayton’dan kurtaran(!)  Zühal Kalkandelen Twitter’daki @veganzulal hesabında tweet dizisi başlattı. Zühal Kalkandelen, hızlıca delileri toparlamış, kendi kurduğu mahkemede suçu kesinleştirmiş, köpeğin alınmasına karar vermiş!

“Bu videodaki kişinin söyledikleri suç! Köpeğin ondan alınması gerek! Facebook hesabı bu: https://facebook.com/sihirbazcem #HayvanaŞiddetSuçtur

@isttarimorman;@TCTarim; @EmniyetGM; @istbarosu;  @ndyilmaz”

 

Kurtarıcı olmak isterken kurban değil ama kurtarmak istediği hayvanları kurban etmek konusunda hata yapma lüksü olan (Adalar’da resmi rakama göre 1320 gayri resmi rakama göre 1800’e yakın ata soykırım uygulanmasında başrol oynayanlardan biridir kendisi. Veganlar #YaşamNöbeti tutmuş. Kendisi de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşen heyetin içinde yer almıştı. Atlar, Ada’da  açlık, susuzluk, hareketsizlik ve veteriner hekimsizlikten ölürken de susma hakkını kullanmıştı!) Zühal Kalkandelen’in istihbaratı ile Cumhuriyet Gazetesi haber yaptı. Haberci olmanın temel kuralı olan 5N1K’ya ihtiyaç duymadan haber yapmanın revaçta olduğu güzel ülkemde, Cumhuriyet Gazetesi de bu kuralı ihlal ederek yaptığı haber kartopu efekti ile çığ gibi yayıldı.

 

Sosyal medya hesabından da kendini ifade etmeye çalışan Cem Aydın hayvan hakkı savunucularını ikna edemedi. Sosyal medya gücü birçok suçlunun yakalanmasını sağlıyor. Peki bu güç linçe dönüştüğünde de her zaman doğru kişiler mi hedefte oluyor? Cem Aydın gerçekten iddia edildiği gibi bir sapık mı yoksa sadece kötü espri ve ironi yapan bir komedyen mi? Maalesef hayvanları koruyan düzgün bir hayvan hakkı yasası olmadığı için bunun cevabını öğrenemeyeceğiz. Çünkü her hayvana şiddet iddiasında olduğu gibi bu şüpheli de para cezası kesilip salıverildi. Oysa para cezası kesilmesi yerine bir mahkeme süreci olsa hem gerçek suçlular cezasını çekecek hem de masum olduğunu iddia edenler masumluğunu ispat edebilecekti.
Hayvanları koruyan düzgün bir hayvan hakları yasamız henüz yok ne yazık ki. Ama Cem Aydın, poliste verdiği ifadedeki gibi amacı sadece “ironi” yapmaktı ve her köpek sahibinde olduğu gibi köpeğine değer veriyor ise, hem kendi hem köpeği için (O köpek, hiç tanımadığı insanlar tarafından alınıp protezli bacağı ile barınağa bırakıldı. Bacak protezli olduğu için köpeğinin oturamadığını açıklaması bile o hayvanın barınağa düşmesini durduramadı) asılsız ithamlarda bulunan herkes hakkında maddi ve manevi tazminat davası açabilir. Bir insanın ve bir hayvanın hayatı bu kadar kolay harcanmamalı.
Hiçbir insan ve hiçbir canlı, önyargısına mahkum olan başka bir insanın şiddetini yaşamak durumunda değil. Yaşam hakkına saygı duyan her insan gib, hayvanları gerçekten koruyan yasanın bir an önce çıkmasını diliyorum.
Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikrinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Korkunc Iddia Atin Madeni Onlarca Kusun Olumune Neden Olduoc

Korkunç İddia: Atın Madeni Onlarca Kuşun Ölümüne Neden Oldu

Ozgur Tandogan Canyur yaman kangal

Sivaslı ‘Yaman’ Köpek Londralıların İlgi Odağı Oldu