in ,

Çekmeköy’de Kaçan Kurbanlığa Sahibi ve Belediye Ekipleri Zor Anlar Yaşattı

Çekmeköy’de kaçan kurbanlık danaya sahibi ve belediye ekipleri zor anlar yaşattı. Kurbanlık olmayı reddeden ve hayatta kalmak için direnen boğaya yapılan eziyeti görünce insan sormadan edemiyor, mevzu ticaret mi ibadet mi?

Olay Çekmeköy Hamidiye Mahallesi’nde gerçekleşti. Bir kurbanlık dana sahibinin elinden kaçtı. Kurban olmamak için direnen boğa, çevrede dolaşmaya başladı. Hiç bilöediği şehrin sokaklarında, kaçıp kurtulabileceği bir yer bulmaya çalıştı. Bu sırada da kendisini insanlardam korumak için etraf akorku saçmaya başladı. Çevredekilerin korkudan yanına yanaşamadığı dana, atılan sakinleştirici iğnelere rağmen sakinleşmedi. Etrafta onlarca insan vardı ve o tekti… Kızgındı. Kızgın ve olup bitene anlam veremeyen dananın o anları çevredekilerin telefon kameralarına yansıdı.

Cekmekoyde Kacan Kurbanliga Sahibi ve Belediye Ekipleri Zor Anlar Yasatti Eziyet Etti 2 ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Çekmeköy’de sahibinin elinden kaçan kurbanlık dana, onlarca insanın peşinde olmasına ve onu kovalamasına anlam veremiyor. Onlarca insanın karşısında o tek. Bilmediği bir şehirde nereye gideceğini bilemeden bakıyor öylece…

İbadet Bunun Neresinde?

İnsan bu görüntüleri izlediğinde sormadan edemiyor, ibadet bunun neresinde? Kurban edilmek istemeyen bir hayvan zorla ve eziyetle kesilerek Allah ile yakınlaşılabilir mi? Gerçekten iman eden kişi kurban olmayı reddeden bir hayvana eziyet mi eder hoşgörü mü gösterir? İslam dini hangisi, eziyet eden mi hoş gören mi! Hiç kuşkusuz ki islam dini hoşgörü dinidir. Bu yapılan ibadetten öte ticarettir. Ödediği paranın karşılığını alma telaşıdır. Bu yüzden yaşam hakkına saygı duyan ve “inanan” değil “emin” olan herkesin tarafı, ipini koparan danadan yanadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara Belediyesinden Yerel Hayvan Koruma Egitimi

Ankara Belediyesi’nden Yerel Hayvan Koruma Eğitimi

Esenyurtta Otomobil Gece Isimli Kopegin Uzerinden Gecti Gecenin Duygusal Insani Hapis Cezasi Istedi 1

Esenyurt’ta Otomobil Gece İsimli Köpeğin Üzerinden Geçti, Gece’nin Duygusal İnsanı Hapis Cezası İstedi!