in

Çekmeköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Hüseyin Ağırkan: Cem Aydın’ın Köpeğinde Tecavüz Bulgusuna Rastlanmadı

Sihirbaz Cem Aydın, köpeği ile kendince ironik bir video çekmiş ve bu video nedeniyle bazı hayvanseverler nedeniyle linç edilmişti. Linç sonrası Cem Aydın gözaltına alınmış köpeği ise barınağa gönderilmişti. Köpeğin gönderildiği Çekmeköy Barınağı’nın  Veteriner İşleri Müdürü Hüseyin Ağırkan ajanimo.com’a konuştu.

Köpeği Pafi iel birlikte çektiği video yüzünden linç edilen sihirbaz Cem Aydın, hayvanlara yönelik cinsel içerikli söylemler nedeniyle gözaltına alınmıştı.  Aydın’ın köpeği ise Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri tarafından Çekmeköy Hayvan Barınağına teslim edilmişti. İfadesinde ironi yaptığını söyleyen Cem Aydın’a para cezası uygulanmıştı.

Köpeği muayene eden ve rapor hazırlayan Çekmeköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Hüseyin Ağırkan Ajanimo.com’a açıklamada bulundu. Ağırkan, köpekte tecavüz bulgusuna rastlanmadığını, kilosunun ve genel sağlığının yerinde olduğunu belirtti.

Pafi’nin genel mauynelerini ve aşılarını yapan MR Veteriner Kliniği veteriner hekimi Emre Çetin ise köpeğin 1 yıl önce trafik  kazasında yaralandığını kendisinin yaptığı ilk müdahale sonrası İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa  Veteriner Fakültesi’nde tedavi edildiğini belirtti. Köpeğin genel yapısının heyecanlı olduğunu belirten veteriner hekim köpeğin titremesinin normal olduğunu söyledi.

Ne Olmuştu?

Komedyen Cem Aydın sosyal medya hesabından paylaştığı bir video nedeniyle hayvan hakkı savunucularının tepkisine neden oldu.  Videoda köpeğine olan sevgisini tuhaf bir biçimde ortaya koymaya çalışan Cem Aydın hayvan hakkı savunucuları tarafından linç edildi. Köpeğin titrediğini ve korktuğunu iddia eden hayvan hakkı savunucularına Cem Aydın, köpeğinin bacağında platin olduğunu ve bu yüzden titrediğini söyleyerek cevap verdi.

Sosyal medya çığ gibi büyüyen lincin ardından komedyen Cem Aydın hayvanlara yönelik cinsel içerikli söylemleri nedeniyle gözaltına alındı. Cem Aydın’a para cezası kesilirken, köpek  ise Çekmeköy Barınağı’na gönderildi. Cem Aydın emniyette verdiği ifade de çektiği video ile ironi yaptığını belirtti.

Sosyal medya hesabından da kendini ifade etmeye çalışan Cem Aydın hayvan hakkı savunucularını ikna edemedi. Sosyal medya gücü birçok suçlunun yakalanmasını sağlıyor. Peki bu güç lince dönüştüğünde de her zaman doğru kişiler mi hedefte oluyor?  Cem Aydın gerçekten iddia edildiği gibi bir sapık mı yoksa sadece kötü espri ve ironi yapan bir komedyen mi? Maalesef hayvanları koruyan düzgün bir hayvan hakkı yasası olmadığı için bunun cevabını öğrenemeyeceğiz. Çünkü her hayvana şiddet iddiasında olduğu gibi bu şüpheli de para cezası kesilip salıverildi. Oysa para cezası kesilmesi yerine bir mahkeme süreci olsa hem gerçek suçlular cezasını çekecek hem de masum olduğunu iddia edenler masumluğunu ispat edebilecekti.

Cem Aydın “İroni” Yaptı, Hayvansever Linç Etti, Medya Yalanı Haber Yaptı, Köpek Barınağa Düştü!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elazigda Bir Kedi Pencere Onunde Mahsur Kaldi1

Elazığ’da Bir Kedi Pencere Önünde Mahsur Kaldı

Cem Aydin Linc Kampanyasi Baslatan ve Destekleyenler Hakkinda Suc Duyurusunda Bulundu

Cem Aydın, Linç Kampanyası Başlatan ve Destekleyenler Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu