in

Çatıdan Düşen Yavru Atmacayı Aile Hekimi Tedavi Etti

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bir evin çatısından düşen yavru atmacayı tedavi eden Aile Hekimi Ahmet Velioğlu, iyileşen yavruyu yeniden doğaya bırakılmak üzere Milli Parklar Şefliğine teslim etti.

Gaziantep‘in İslahiye ilçesi Altınüzüm beldesinde bir binanın çatısındaki yuvadan düşen atmaca yavrusu yaralandı. Yavruyu bulan çocuklar, kuşu Altınüzüm Aile Hekimi Ahmet Velioğlu’na getirdi. Dr. Velioğlu, hayvanı besleyerek tedavisini yapmaya başladı. Yavruyla 3 ay boyunca ilgilenen Velioğlu, tüyleri bile çıkmayan hayvanı elleriyle besledi.

Çatıdan Düşen Yavru Atmacayı Aile Hekimi Tedavi Etti ÖÇ

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Dr. Ahmet Velioğlu, kendini toparlayan ve yaraları iyileşen yavruyu, İslahiye Milli Parklar Doğa Koruma Şefliğine teslim etti . Velioğlu, “Bundan üç ay önce tam mesai bitmek üzereydi, çocuklar kuş getirdi. Yuvadan düşmüş galiba. Baktım ki halk arasında ‘kerkenez’ olarak bilinen atmaca yavrusu. Ayağında yaralar vardı, hiçbir şey yemiyor ve halsizdi. İmkanlarım ölçüsünde tedavi ettim. Her gün tavuk ciğeri alarak besledim. Aslında doğaya salmak istedim ama kuyruğu olmadığı için tereddüt ettim. Sonra da Milli Parklar Şefliğini aradım. Doğaya salınmak üzere yetkililere teslim ettim” dedi.
Hayvanları çok sevmesi nedeniyle çevredeki vatandaşların yaralı hayvan görünce kendisine getirdiğini hatırlatan Velioğlu, bu tür durumlarda gönüllü olarak yardıma hazır olduğunu vurgulayarak, “Vatandaşlar benim iyi bir hayvansever olduğumu bilmeleri nedeniyle böyle yardıma muhtaç hayvanları bana getiriyorlar. Ben de mutlu oluyor. Aslında toplumuz da bu konuda duyarlı bir tavır sergilemeye başladı. Bu konuda mesafe kat etmeye başladı. Bu da beni ayrıca mutlu ediyor” diye konuştu.

Çatıdan Düşen Yavru Atmacayı Aile Hekimi Tedavi Etti 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’de İlk Kez Düzenleniyor Veteriner İç Hastalıkları Günleri

Türkiye’de İlk Kez Düzenleniyor: “Veteriner İç Hastalıkları Günleri”

Okuma Saatinin Sevimli Misafiriöç

Ders Dinleyen ve Okuma Saatine Katılan Sevimli Kedicik