in

Çarptığı Köpeği Yol Ortasında Ölüme Terk Edip Kaçtı!

4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde Eskişehir’de bir minibüs şoförü araç ile köpeğe çarptı. Can çekişen köpeği yol ortasında bırakan şahıs olay yerinden kaçtı.

Eskişehir’de, Kurtuluş Mahallesi Şıngır Sokak’ta bir aile köpeklerini gezdirmek için gece saatlerinde yürüyüşe çıktı.

ÇARPTI VE OLAY YERİNDEN KAÇTI!

Aile sokak hayvanlarını beslediği sırada kendi köpeklerinin üzerinden bir servis minibüsü geçti. Minibüs şoförü olay yerinden kaçarken, aracın plakasını alan aile durumu polise bildirdi.

KÖPEĞİN DURUMU AĞIR!

Ağır yaralanan köpek ise, sahiplerinin ilk müdahalesinin ardından Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezine bağlı ekipleri tarafından tedavi altına alındı. Burada yapılan müdahale sonrasında özel bir kliniğe götürülen köpeğin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

HAYVANLARI KORUMA YAŞAM HAKLARINI SAVUNMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ BAŞKANI NESRİN ÇİÇEK, KÖPEKLE YAKINDAN İLGİLENDİ (İHA/ESKİŞEHİR-İHA)
Eskişehir’de 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde çarptığı köpeği yol ortasında bırakan sürücü olay yerinden kaçtı.

“OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ!..”

Hayvanları Koruma Yaşam Haklarını Savunma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Nesrin Çiçek, 4 Nisan Hayvan Haklarını Koruma Günü’nde bu durumun yaşanmasının kendilerini üzdüğünü söyledi. Köpeğe çarpıp kaçan sürücü hakkında suç duyurusunda bulunduklarını aktaran Çiçek, “Sürücü kazanın olduğu an inseydi belki de köpeğimizin yaşama şansı daha yüksek olacaktı. Aynı zamanda bu tür masraflarını araç sigortası karşılayacaktı. Biz dernek olarak bu olayın takipçisi olacağız. Bu olayda Odunpazarı Belediyesi Hayvan Sağlık Merkezi çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Çok hızlı gelerek müdahale edip, bir canı hayatta tutmayı başardılar” dedi.

Belediye Başkanı Aç Kalan Güvercinleri Elleriyle Besledi

Bakanlık Sokak Hayvanları İçin Beklenen Genelgeyi Yayımladı!