in

“Çantada Köpek” Akımına Son!

Ünlülerin başlattığı ‘çantada köpek’ akımı dünya çapında yayılması hayvan hakları savunucularının tepkisini çekti. Jacqui Darlow, köpeklerin bir moda aracı olamayacağını savunarak bu akıma karşı savaş açtığını ilan etti.

kedi-kopek-moda

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Küçük cins köpekler çanta süsü değildir.” diyen İngiliz Dogstrust sitesinin Dijital Pazarlama Müdürü Jacqui Darlow, kendini bu fikre adayarak, sokağa atılan köpekleri hayata kazandırmak için savaşıyor.

Jennifer Lawrence ve Paris Hilton gibi ünlülerin çantasından ayırmadığı köpekler, dünya çapında moda akımı başlattı.

kedi-kopek-moda-2

‘Çanta köpekleri’ olarak lanse edilen sevimli köpeklerin moda malzemesi olarak kullanıldığını belirten Darlow, köpeklerinin renklerine göre alışveriş yapan insanlarla karşılaştığını söylüyor.

Darlow, travma yaşayan hayvanların moda endüstrisinde yerinin olmadığına dikkati çekiyor.

cantada-kopek-akimina-son-1

Darlow, örnek olarak Chihuahua(Şivava) cinsi sevimli köpekleri ele alıyor. Şivavalar oldukça inatçı ve özgür ruhlu olmalarına rağmen çantada taşımayı tercih eden moda ikonlarının, zavallı hayvanların sağlığını da tehdit ettiğini dile getiriyor. Çünkü bu şirin küçük köpekleri kucakta ve çantada taşımak çok kolay olsa da düzenli olarak yürütülürse çok daha sağlıklı ve zinde olacaklarken çantalara hapsediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

melda onur ajanimo1

Niyet Düzgün Olursa Bunların Hepsi Çözülür

kopek sarilma 1 1

Köpekler Uyarıyor: “Bana Sıkı Sıkı Sarıldığında Kendimi Endişeli Hissediyorum!”