in

Cansel Elçin: “Kürk Giyen Kadın Ahmaktır!”

‘Hatırla Sevgili’ dizisinin avukatı olarak tanıdığımız Cansel Elçin, hayvanlara karşı duyarlılığı ve kürk karşıtı söylemleriyle dikkat çekti.

‘Hatırla Sevgili’ dizisiyle karşımıza çıkan ve şu anda yine avukat rolünde oynadığı ‘Dayan Yüreğim’ dizisiyle gündeme gelen Cansel Elçin, hayvanlara karşı oldukça duyarlı bir hayvansever…

cansel1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ünlü oyuncu, Sözcü’ye verdiği röportajında diziyle ilgili sorulara cevap verirken hayvanlara zulüm ve işkencenin arttığı bugünlerde kürk giyen kadınlara karşıt olan söylemleriyle dikkat çekti.

cansel5

Cansel Elçin’in, hayvan sevgisini gözler önüne seren o röportajının bir kısmı ise şöyle:

Yeni diziniz hayırlı olsun… Bu projeyi kabul etmenizdeki en büyük etken neydi?

‘Hatırla Sevgili’den sonra tekrar bir avukat rolünde oynamak istedim.

İlk bölümden sonra tepkiler nasıldı? En çok hangi sahne insanları etkilemiş?

Selim karakterinin Beşiktaş takımının hayranı olması ve annesinin ona komadayken derbi maçını anlatması çok duygusaldı. Benim bile bir Galatasaraylı olarak gözlerim doldu.

canselonn

Dizide kadına şiddet konusu işleniyor ve ülkemizde de Elvan’ın hayatını yaşayan pek çok kadın var. ‘Dayan Yüreğim’ bu konuda nelere ışık tutacak?

Sadece ülkemizde değil, bütün dünyada maalesef kadına şiddet var. En önemli konu ne yaşarsanız yaşayın hayatta sizi ayakta tutan şey umuttur. Bunu anlatıyoruz.

Bir erkek olarak kadına şiddetin yanı sıra toplumun gelişimini engelleyen sorunlar neler?

Baskı… Hem erkek hem kadın tarafından bakarsak istemediği, arzu etmediği biriyle beraber olmak bence sorunların temel noktası. Bunun üzerine ekonomik sıkıntılar, aile baskısı gibi sorunları da eklersek ortamda mutsuz bir tablo oluşuyor. Dizimiz bunu her iki taraftan (erkek ve kadın) işliyor.

Bir kadında aradığınız en önemli özellik nedir?

Kürk giyen bir kadınla asla beraber olamam. Hele fotoğrafını çekip sosyal paylaşım yaparsa… Çünkü kürk giyen kadının doğada mutlu yaşayan ve nesli tükenen hayvanı öldüren ve derisini yüzen ahmaktan hiçbir farkı yok bence!

Kaynak: Sözcü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balkanlar ve Türkiye’nin En Önemli Küçük Akbaba Üreme Alanına Termik Santral

Balkanlar ve Türkiye’nin En Önemli Küçük Akbaba Üreme Alanına Termik Santral

burdur cesur köpek1

Köpeğe Çarpan Öğretmen: “Ne Var Yani? Altı Üstü Bir Köpek”