in ,

Canları Pahasına Hayvanlarını Korudular

Marmaris’in Hisarönü Mahallesi’nde alevlerin yerleşim yerlerine inmesiyle canını zor kurtaran vatandaşlar, hayvanlarını kaçırma telaşına düştü. Sahildeki tahliye botlarına binmeyip üç ineğiyle beraber kumsalda bekleyen Aysun Çelikalp, “Hayvanları bırakamayız, en sonuna kadar savunacağız” dedi.

Muğla’da orman yangınlarından en çok etkilenen yerlerden biri de Marmaris Hisarönü Mahallesi oldu. Hisarönü Mahallesi’ni teslim alan alevler sahile kadar indi. Yangından canlarını zor kurtaran vatandaşlar, hayvanları için büyük panik yaşadı.

Canini Zor Kurtaran Vatandaslar Hayvanlari Sonuna Kadar Savundular

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Hayvanlarımı da Askerler Kurtardı”

Eşi ormanda yangına müdahale eden Emine Ergün, ipinden tuttuğu koyunları yangından kaçırmaya çalıştı. Askerlerin kendisini ve hayvanları kurtardığını söyleyen Ergün, “Askerler arabaya bindirmeseydi hasar görecektik. Ben de yanıyordum. Beni askerler kurtardı. Hayvanlarımı da askerler kurtardı. 2 hayvanım da kaçtı. Evin durumunu bilmiyorum” dedi. Alevlerin evlere ulaşmasıyla vatandaşlar hayvanlarını alıp kumsala indi. Bazı vatandaşlar tahliye botlarıyla bölgeden uzaklaştı. Hayvanlarını bırakamayanlar kumsalda kaldı.

Canini Zor Kurtaran Vatandaslar Hayvanlari Sonuna Kadar Savundular 2 1

“En Sonuna Kadar Savunacağız”

Yeğenini tahliye botuyla gönderen Aysun Çelikalp, “3 tane ineğim var. Oradan buraya kaçabildik. Çocuklarımız yangın söndürüyor. 2 tane büyük oğlum var. Hayvanları bırakamayız ki. En sonuna kadar savunacağız. En sonunda denize atacağız kendimizi. Çocuklar bizi önce gönderdi. Hayvanları arkamızdan getirdi” dedi.

Canini Zor Kurtaran Vatandaslar Hayvanlari Sonuna Kadar Savundular 3 1

“Küçükbaşlarımız Orada Kaldı”

Evinden bir haber alamadığını söyleyen Ömer Yavuz, “Komşulardan da bir haber alamıyoruz. Biz sadece canımızı, malımızı aldık. Denizin başına geldik. 3-4 komşu birleştik. Buraya hayvanlarımızı çektik. Küçükbaşlarımız orada kaldı” diye konuştu.

Canini Zor Kurtaran Vatandaslar Hayvanlari Sonuna Kadar Savundular 4

“43 Sene Sonra Bu Cehennemi Yaşattılar”

Doğduğu günden bu yana Hisarönü’nde yaşadığını söyleyen Yavuz, “Burada doğdum. Burada büyüdüm. 1978 yılında ilkokul ikinci sınıfta yaşadım. O zamanlar büyüklerimiz bir yer bağladılar. O şekilde durduk. 51 yaşındayım. 43 sene sonra bu cehennemi yaşattılar” dedi.
Tüm gece orman yangınlarının devam ettiği Marmaris’te, vatandaşlar gece boyu hayvanlarının başında bekledi.

Canini Zor Kurtaran Vatandaslar Hayvanlari Sonuna Kadar Savundular 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cankayada asfalt ziftine dusen 3 yavru kopek kurtarildi

Çankaya’da Asfalt Ziftine Düşen 3 Yavru Köpek Kurtarıldı

Emekli Olduktan Sonra Sokak Hayvanlari Icin Calismaya Baslayan Duyarli Kadina Unlu Sanatcidan Destek4

Bankacılıktan Emekli Oldu Hayatını Sokaktaki Evsiz Hayvanlara Adadı