in

Çankırı’daki Köpek Dostlarımız Onlar Sayesinde Kurtarılmış

Çankırı’da Belediye tarafından barınağa yerleştiren köpek dostlarımızın TENERE Türkiye Motosiklet Grubu’nun girişimleri ile kurtarıldığı öğrenildi.

pilotun-hayvan-sevgisi-c201

Geçtiğimiz günlerde Çankaya belediyesi tarafından ihbar üzerine Ilgaz dağı Kırkpınar yayılasından alınıp barınağa yerleştiren köpek dostlarımızın TENERE Türkiye Motosiklet Grubu’nun girişimleri ile kurtarıldığı öğrenildi. Ilgaz Kırkpınar yaylasında bir süre önce kamp yapan TENERE Türkiye Motosiklet Grubu’nun üyesi pilot Bora Buhara ve arkadaşlarının sosyal medya üzerinden yaptıkları girişimle, buradaki sahipsiz köpekler, Çankırı Belediyesi tarafından hayvan barınağına götürüldü.

Kurtarılan Köpek Dostlarımızdan Birini Sahiplendi

Durumu öğrenen Buhara, köpekler için İstanbul’dan Çankırı’ya gelerek, yetkililerden bilgi aldı. Barınağı ziyaret eden Buhara, “Geçen cuma günü TENERE motosiklet grubunun daveti ile yaklaşık 30 kişi Ilgaz Kırkpınar Yaylası’na kamp yapmak için geldik. Daha sonra yaylada başıboş 20-25 köpek gördük. Hayvanların durumları çok kötüydü. Hepsi, aç durumdaydı. Hayvanlar açlıktan karton, fındık kabukları gibi şeyler yiyorlardı. Elimizden geldiğince hayvanları besledik. Pazar günü döndükten sonra arkadaşlarla ne yapabileceğimizi konuştuk ve çeşitli girişimlerde bulunduk. Köpeklerin Çankırı Belediyesi tarafından barınağa alındığını duyunca çok sevindik. Hayvanların yaşamlarını emniyet içerisinde sürdüreceklerine emin olduk. Hayvanların oradaki içler acısı durumunu gördükten sonra burada barınaktaki durumlarından çok memnun oldum. Yetkililere teşekkür ediyorum. İşlemleri yapıldıktan sonra kendi elimle beslediği kurt köpeğini İstanbul’a götüreceğim ve bundan sonra benimle yaşamaya devam edecek. TENERE Türkiye grubu adına geldim. Bu yüzden köpeğimizin ismini de TENERE vereceğim” dedi.

Çocukların Gelişimi İçin Hayvanlarla Birlikte Olması Önemli

Hayvanların, çocukların gelişimi açısından da önemli olduğunu vurgulayan Bora Buhara, “Bin kilometre yol kat ettim. Bu önemli değil. Çünkü o da bir canlı. Bahçemizde bizimle birlikte yaşayacak. 10 yaşında bir oğlum var. Onunla birlikte eğlenirler. Oğlum da hayvan sevgisini yaşamış olur. Ben de hayvanlar içerisinde büyüdüm. Çocukların gelişim aşamasında hayvanlarla birlikte olması, onların gelişimleri açısından önemli. Elimizden geldiğince onu yaşatmaya çalışacağız” diye konuştu.

Karıncaların Ölümle Sonuçlanabilen Güven Çemberi

Gözüm Sende, Hayvan Nerede?