in

Çankırı’da Kedili, Köpekli Hatta Tavuklu Bir Okul

Çankırı’da bulunan bir lisede öğrencilere bilimsel çalışmaların dışında hayvan sevgisi de aşılanıyor.

Çankırı TOBB Fen Lisesi tarafından okulun bahçe kısmına hayvanlar için yaşam alanları  kuruldu.Okul öğrencileri tarafından bakımı yapılan hayvanlar öğrencilerle birlikte zaman geçiriyor. Okul pansiyonunda bulunan öğrenciler atık olan yemekleri çöpe atmak yerine hayvanlara vererek sürekli bir dönüşüm sağlıyor.

Çankırıda Kedili Köpekli Hatta Tavuklu Bir Okul 5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Okul Müdürü Nazır Şahin, “Okulumuzda 4 yıl önce başladık aslında bu çalışmalara. Fen lisesi olarak sadece bilimsel ve akademik çalışmaların yanı sıra öğrencilerimizin sosyal kültürel ve sportif alanlarda da gelişmelerini istiyoruz. Bu bağlamda bu projeyle başladık. Öğrencilerimizin ders sonda hafta sonlarında sosyal faaliyetlerle tanışmalarını istedik. . Köpeklerimiz var. Bakanlık buna bu sene başladı ama biz de 4 yıldır devam ettiriyoruz. Öğrencilerimiz sabah, öğlen ve akşam istedikleri saatte gezdirebiliyorlar.

Çankırıda Kedili Köpekli Hatta Tavuklu Bir Okul 1

Onlarla temas edip vücutlarındaki enerjiyi atabiliyorlar. Onlar için bir rehabilitasyon merkezi gibi. Çünkü pansiyonda 150 tane öğrencimiz kalıyor. Bu öğrencilerimizin spor dışında bu tür faaliyetlerle uğraşması hem başarılarını artırıyor hem sosyal yönden rahatlıyorlar enerjilerini atmış oluyorlar. Bu bizim için büyük bir verim. Öğrencilerimiz memnun bizde memnunuz inşallah daha güzel şeyler yapacağız” ifadelerine yer veridi.

Çankırıda Kedili Köpekli Hatta Tavuklu Bir Okul 3
Okul pansiyonunda kalan okul öğrencisi Şevval Ece Yalçın ise “Benim de evimde bir tane köpeğim var. Buradaki köpeklerle kendi köpeğimin özlemini gideriyorum. Okuldan sonra bize o kadar güzel etkinlikler oluyor ki onları gezdiriyoruz onlara yemek veriyoruz. Onların mutlu olması bizim mutluluğumuzu çok çok artırıyor” şeklinde konuştu.

Çankırıda Kedili Köpekli Hatta Tavuklu Bir Okul 4

Çankırıda Kedili Köpekli Hatta Tavuklu Bir Okul 6

Çankırıda Kedili Köpekli Hatta Tavuklu Bir Okul 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuklara Hayvan Sevgisi Kazandırılması için Seminerler Veriliyor ÖÇ

Çocuklara Hayvan Sevgisi Kazandırılması için Seminerler Veriliyor

5 Saat Boyunca Ağaçta Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldıöç

5 Saat Boyunca Ağaçta Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldı